Колишньому гендиректору "Укроборонпрому" повідомили про підозру

Вівторок, 12 листопада 2019, 11:41

Колишньому гендиректору "Укроборонпрому" Павлу Букіну повідомили про підозру у недекларуванні статків.

Джерело: пресслужба Національного антикорупційного бюро, поінформоване джерело "Української правди" 

Дослівно: "Слідство встановило, що ексгенеральний директор не задекларував у 2016 році доходи, нерухоме майно (дві квартири вартістю понад 3 млн грн) та автомобілі (Range Rover) вартістю 10 млн грн, яке є власністю цивільної дружини останнього".

Деталі: Правоохоронці ведуть розслідування наведених фактів з серпня 2019 року.

12 листопада 2019 року детективи НАБУ за погодженням із прокурорами САП повідомили колишньому гендиректору ДК "Укроборонпром" про підозру у внесенні недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-1 ККУ).

З липня 2014 року по лютий 2018 року держконцерн очолював Роман Романов.

Водночас, за словами співрозмовника "УП", йдеться про Павла Букіна, який очолив "Укроборонпром" у 2018 році. До того Букін очолював "Укрспецекспорт".  "Укрспецекспорт" – держкомпанія, яка має монопольне право здійснювати експорт та імпорт продукції, послуг військового і подвійного призначення.

У 2018 році стало відомо, що СБУ проводить досудове розслідування щодо сплати державним підприємством "Спецтехноекспорт" 198 мільйонів гривень на рахунок фіктивній фірмі.

"Спецтехноекспорт" є дочірнім для державної компанії "Укрспецекспорт", яку протягом 2015-18 років очолював Букін.

Нагадаємо:

  • У 2019 році журналісти опублікували розслідування про розкрадання в оборонці. В розслідуванні вказується, що у 2016 році "Укрспецекспорт", який тоді очолював Букін, закупив висотоміри для казахських Ан-26 всемеро дорожче, та повідомляється про "відкат" у 10 тисяч доларів. Сам Букін тоді заявив, що не вважає себе в чомусь винним. 
  • 3 вересня 2019 року журналісти "Бігус.інфо" оприлюднили інформацію про те, що Букін, до свого звільнення з посади гендиректора концерну, змінив статут ДК "Укрспецекспорт" і вивів компанію з-під контролю концерну. Ці звинувачення Букін також відкинув.powered by lun.ua