У російському місті Еліста знову протестували проти мера з "ДНР"

Понеділок, 18 листопада 2019, 01:17

Близько двох тисяч мешканців Елісти, столиці Калмикії, вп’яте вийшли на мітинг з вимогою відставки в.о. мера міста Дмитра Трапезнікова, екскерівника угруповання "ДНР".

Джерело: DW

Деталі: Організатори акції вимагають прямих виборів очільника міста та референдуму. 

Активісти вважають, що "людині, яка приїхала із зони бойових дій на території іншої держави, нема чого робити в їх місті".

За їх словами, правоохоронці відкрили 15 адміністративних справ проти противників Трапезнікова. 

Нагадаємо:

  • Наприкінці вересня мешканці Елісти виходили на мітинг проти призначення в.о. глави міста екскерівника угруповання "ДНР" Дмитра Трапезнікова.

Передісторія:

  • 31 серпня 2018 року ватажка бойовиків ОРДО Олександра Захарченка було вбито в результаті вибуху в ресторані в центрі Донецька.
  • На екстреному засіданні "уряду" бойовиків ОРДО призначили тимчасово виконуючим обов'язки ватажка терористів так званого "першого віце-прем'єра" Дмитра Трапезникова.
  • Але невдовзі "народна рада ДНР" призначила в.о. ватажка замість убитого Захарченка голову "парламенту" Дениса Пушиліна.
  • Пушилін звільнив одразу всіх прибічників Захарченка і тих, хто претендував на місце ватажка "ДНР". У владі Пушиліна не знайшлося місця і Трапезнікову, котрий перебував з ним у дружніх стосунках.
  • За владу в "ДНР" боролося кілька бойовиків, серед них екс-командир бригади "Восток" Олександр Ходаковський, Олександр Тимофєєв (позивний "Ташкент"), Дмитро Трапезніков і Пушилін, якого називали ставлеником Кремля.
  • Уникаючи затримання та розправи з конкурентами в "ДНР", "Ташкент", Трапезніков і Ходаковський виїхали в РФ. При спробах повернутися з Росії в "ДНР" російські прикордонники без пояснень відмовляли їм у виїзді з території РФ.

Українська правда


powered by lun.ua