Аварія танкера під Одесою: ліквідувати екологічне лихо заважає шторм

Субота, 23 листопада 2019, 09:14

Екологічні служби через шторм не можуть приступити до ліквідації витоку паливно-мастильних матеріалів у місці аварії танкера "Delfi" поблизу Одеси.

Джерело: Адміністрація морських портів України

Дослівно: "Зараз на місці аварії зберігаються несприятливі погодні умови – швидкість вітру 12–14 м/с, хвилі 3 бали. 

 
Фото держприкордонслужби 

Як тільки вщухне шторм, екологічні служби АМПУ встановлять навколо аварійного буксиру бонові загородження, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів у море". 

 
фото дснс 

Деталі: Після цього вирішуватимуть, як очистити забруднені ділянки та запобігти розповсюдженню нафтопродуктів у морській воді.

Зокрема, обстежать корпус судна із залученням водолазів. Якщо буде можливість відновити плавучість танкера, то пробоїни закриють, а воду відкачають.

Після цього вирішуватимуть, яким чином прибрати "Delfi"  від міського пляжу і транспортувати його у безпечне місце.

Передісторія:

  • 22 листопада поблизу Одеси сів на мілину танкер "Делфі", власник якого не дозволяв екіпажу залишити судно, а рятувальні катери не могли підійти до нього через шторм.
  • Згодом рятувальники евакуювали всіх трьох членів екіпажу танкера.
  • Тоді повідомлялося, що на борту немає вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одещини. Але судно не мало відповідних реєстраційних документів.
  • Однак вдень 22 листопада аналізи показали перевищення допустимої концентрації нафтопродуктів у воді в 53 рази.
  • Увечері 22 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу прозвітувала, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищує гранично допустиму концентрацію в 90 разів.

Українська правда
powered by lun.ua