У ГПУ відмовчалися, чи проситимуть Канаду продовжити санкції Портнову

4704 перегляди
Вівторок, 26 листопада 2019, 09:47

У Генеральній прокуратурі відмовилися повідомити, чи є підстави для збереження санкцій щодо Андрія Портнова, продовжених урядом Канади у 2019 році ще на 5 років, і чи поінформують про це канадську сторону, яка розглядає питання виключення Портнова зі санкційного списку.

Джерело: "Радіо Свобода"

Деталі: У ГПУ послались на те, що ця інформація є "таємницею слідства і може бути розголошена лише з письмового дозволу слідчого або прокурора".

У запиті журналісти просили повідомити, чи здійснює ГПУ чи її підрозділи досудові розслідування, в яких досліджується роль та діяльність Андрія Портнова, та чи нове керівництво відомства поділяє позицію, викладену в листі нині звільненого заступника генпрокурора Сергія Кізя, надісланого ним у Канаду, про те, що не існує підстав для перебування Андрія Портнова у санкційному списку Канади.

Генпрокуратура залишила ці питання журналістів без відповіді.

Також у відомстві відмовились роз’яснити, чи не перевищив Кізь службові обов’язки, коли на запит адвокатів Портнова направив до Канади листа, в якому заявив про відсутність підстав для перебування Портнова в санкційних списках.

Згодом у ГПУ надіслали доповнення до відповіді, в якому самоусунулися від поставлених журналістами запитань, повідомивши, що "з 20.11.2019 органи прокуратури втратили повноваження щодо здійснення досудового розслідування".

Цьому передувало: 25 листопада Радіо Свобода з посиланням на два джерела в уряді Канади повідомило, що санкції щодо Андрія Портнова, запроваджені урядом Канади після Революції Гідності, можуть зняти найближчим часом, якщо Генпрокуратура України не повідомить Канаді про наявність підстав для їхнього продовження.

Підставою для розгляду питання щодо зняття санкцій з Андрія Портнова став лист ГПУ в посольство України в Канаді і в Міністерство закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади, в якому тодішній заступник генпрокурора Сергій Кізь повідомив, що "станом на 29 липня 2019 року юридичні підстави для перебування Андрія Портнова у санкційному списку відсутні".

Джерела "Радіо Свобода" в канадському уряді пояснили, що у разі, якщо нове керівництво ГПУ не поділяє позицію, викладену в листі свого колишнього працівника, та має іншу інформацію, воно має в найкоротші терміни поінформувати про це Міністерство закордонних справ Канади офіційними каналами комунікації.

У посольстві України в Канаді не стали коментувати ймовірність зняття санкцій щодо Портнова, лише зазначили, що "у питаннях санкцій Канада, як правило, враховує позицію Генеральної прокуратури України з огляду на її визначену законодавством ключову роль у міжнародно-правовому співробітництві".

Передісторія:

  • Андрій Портнов був заступником голови Адміністрації президента Віктора Януковича і керівником Головного управління з питань судової реформи та судоустрою, його називали куратором судової гілки влади.
  • Андрій Портнов покинув Україну одразу після втечі Віктора Януковича наприкінці лютого 2014 року. Це сталося після розстрілів на Майдані.
  • У березні 2014 року уряд Канади застосував санкції до Портнова шляхом внесення його прізвища у відповідний акт – Freezing Assets of Corrupt Foreign Officials (Ukraine) Regulations, SOR / 2014-44.
  • Цьогоріч Канада продовжила санкції щодо Віктора Януковича та його соратників іще на 5 років.
  • Портнов повернувся до України 19 травня 2019 року, напередодні інавгурації Володимира Зеленського.powered by lun.ua