"Слуга" Бужанський каже, що вніс в Раду законопроєкт, який скасовує закон про мову

Вівторок, 10 грудня 2019, 14:01

Нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський заявляє, що вніс до Верховної Ради законопроєкт про скасування закону про державну мову, прийнятий у 2019 році.    

Джерело: Facebook-сторінка Бужанського

Пряма мова Бужанського: "Друзі, вніс до парламенту законопроект про визнання Закону про Державну Мову таким, що втратив чинність. Про скасування закону про мову, якщо комусь зрозуміліше так".

"Ми всі прекрасно розуміємо, що нічого спільного з захистом і розвитком української мови, чинний закон не має. Що закон цей спрямований на дискримінацію носіїв інших мов, в першу чергу, російської мови. Що закон цей безпосередньо завдає шкоди нашій державі, виштовхуючи наших громадян з нашого інформаційного поля в чуже".

"Що цей закон вбиває і принижує нашу україномовну літературу, ставлячи її в неконкурентное положення і не даючи їй рости. Це закон для тих, хто не хоче бачити Україну сильною, сучасною, багатонаціональною державою".

Деталі: На сайті Верховної Ради поки немає повідомлень про цей законопроєкт.

Детальніше про закон та його головні позиції читайте у матеріалі УП "Mova is… Закон про мову у цифрах".

Читайте також:

"Закон про мову. Спростовуємо страшилки й перебріхування"

"Солдати Зе" і "слуги Коломойського". Хто контролює фракцію Зеленського

Передісторія:

  • 16 липня в Україні набув чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
  • Закон закріплює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.
  • Публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності.
  • 25 квітня народні депутати ухвалили закон № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів.
  • Після своє перемоги на виборах Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду проаналізує закон про українську мову на предмет дотримання усіх прав громадян.

Українська правда


powered by lun.ua