Путін лякає кривавою бійнею, якщо Україна поверне кордон на Донбасі

Вівторок, 10 грудня 2019, 17:16

Президент Росії Володимир Путін лякає кривавими наслідками, якщо Україна отримає контроль над кордоном між Росією та тимчасово непідконтрольною територією Донецької і Луганської областей..

Джерело: російське видання ТАСС

Пряма мова Путіна: "Українська сторона весь час ставить питання: "дайте нам можливість закрити кордон військами". Ну, я уявляю, що далі почнеться. Сребрениця буде, ось і все...

Ми ж бачили, як президент Зеленський вів дискусії з націоналістами. Зрозуміло, хто там сильніший. І що там станеться? І хто ними керуватиме, цими націоналістами, коли вони увійдуть на ці території без забезпечення гарантій людям?"

Деталі: Також Путін розповів, що обговорював в Парижі з президентом України можливе переслідування бойовиків ОРДЛО. Президент РФ заявив, що в Україні повинні прийняти закон про амністію.

Довідка: Різанина в Сребрениці - один з наймасштабніших військових злочинів, скоєний в ході Боснійської війни 13-22 липня 1995 року.

Боснійські серби спланували і здійснили масове вбивство близько 8000 боснійських мусульман чоловічої статі у віці від 12 до 77 років.

Різанину було скоєно в районі міста Сребрениця після його захоплення військом Республіки Сербської під командуванням генерала Ратко Младича при співучасті воєнізованого формування "Скорпіони" під контролем Міністерства внутрішніх справ Сербії.

В кінці лютого 2007 року Міжнародний суд визнав різанину в Сребрениці геноцидом.

Що було раніше: 26 жовтня 2019 року Зеленський їздив у Золоте-4, де добровольці та ветерани виступали проти відведення українських військ та прокоментував можливість зустрічі з учасниками акцій "Ні капітуляції".

Одному з людей у військовій формі Зеленський сказав: "Послухай, я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь. Я тобі прийшов і сказав - зброю прибери".

Згодом у пресцентрі ООС заявили, що люди зі зброєю, з якими в Золотому спілкувався Зеленський, перебувають там нелегально, і цьому надається правова оцінка.

Пізніше заступник голови Нацполіції Вадим Троян заявив, що ветерани-добровольці, які мали легальну зброю, вивезли її в супроводі поліції з Золотого-4.

Читайте також: Офіс президента опублікував комюніке паризького саміту. Повний текст

Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижіpowered by lun.ua