Справа Шеремета: адвокат вимагає від МВС спростування щодо родини АТОвців

9309 переглядів
Середа, 18 грудня 2019, 12:24

Захист родини АТОвців Грищенків вимагає спростування від Міністерства внутрішніх справ щодо ймовірної причетності їх до вбивства журналіста Павла Шеремета в 2016 році.

Джерело: Адвокат Владислава Грищенка Віталій Ковальчук у Facebook

Пряма мова: "Офіційно. Захист вимагає від МВС спростування брехні, в тому числі, про причетність родини Грищенків до вбивства Павла Шеремета".

Деталі: Адвокат каже, що готує позов до суду та чекає на реакцію МВС. Він оприлюднив текст вимоги про спростування.

За словами захисника, на брифінгу силовики продемонстрували матеріали слідства, в тому числі фотозображення ймовірних підозрюваних, зокрема й Інни й Владислава Грищенків.

Ковальчук підкреслює, що слайд із фото супроводжувався пояснювальними написами, які вказують на них як на "виконавців злочину".

За його словами, коментарі високопосадовців МВС свідчать про їх "переконаність у доведеності вини підозрюваних", а частина частина коментарів носить явно маніпулятивний характер та спрямована на штучну демонізацію затриманих осіб".

Таким чином на думку адвоката, порушено презумпцію невинуватості підозрюваних у різних провадженнях, в тому числі Грищенків.

 
 

Що передувало: Поліція на спецбрифінгу 12 грудня назвала Владислава й Інну Грищенків серед можливих причетних до вбивства Шеремета, однак підозру їм досі не оголошено.

Знати більше: Що відомо про людей, яких підозрюють у причетності до вбивства Шеремета

Позиція "Української правди" щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • У травні 2017 року "Слідство.Інфо" оприлюднило фільм "Вбивство Павла", зроблений із представниками міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. У ньому були нові деталі, пропущені слідством, – зокрема, виявлені за допомогою записів із камер відеоспостереження.
  • Восени 2019 року слідство затримало Владислава та Інну Грищенків (чоловіка "Бучу" – 24 вересня на Волині, дружину "Пуму" – 5 листопада у Києві). Вони проходили у справі про невдалий замах в Івано-Франківській області на бізнесмена.
  • Грищенко заявляв, що слідство пропонувало йому визнати себе винним у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.
  • За даними слідства, саморобні вибухові пристрої, підкладені під автівки Павла Шеремета (липень 2016 року, Київ) й Михайла Чекурака (липень 2018 року, Косів) – майже ідентичні. А в вибухівці з Косова, яка не здетонувала, знайдено сліди ДНК обох Грищенків.
  • 12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменко ("Лісу"), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (Riffmaster), добровольців Владислава та Інну Грищенків ("Бучу" й "Пуму").
  • Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вбивство Шеремета було добре технічно підготовленим, а підозрювані говорили про покровителя, який їх має "витягнути" і захистити.
  • "Слідство.Інфо" вважає, що у розслідуванні вбивства журналіста Шеремета результати експертизи, на яку посилається Аваков, неоднозначні, а докази – слабкі та непереконливі.
  • В "Української правди" також є низка питань щодо версії слідства.

Українська правда


powered by lun.ua