Розстріли на Майдані: підозрюваного ексберкутівця Маринченка випустили з СІЗО

9745 переглядів
Четвер, 19 грудня 2019, 18:13

Колишньому співробітнику спецпідрозділу "Беркут" Олександру Маринченку, обвинуваченому у розстрілах на Євромайдані, змінили запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Джерело: адвокат Олександр Горошинський у коментарі hromadske

Деталі: Ексберкутівця Маринченка підозрюють у розстрілі 48 активістів Євромайдану на Інститутській у лютому 2014 року.

Цьому передувало: 16 липня 2019 року іншого підозрюваного Сергія Тамтуру відпустили під домашній арешт, а в жовтні змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт з 22:00 до 6:00.

Знати більше: Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні

Передісторія:

  • У лютому 2014 року бійців спецроти "Беркуту" Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка затримали за підозрою у розстрілі активістів Євромайдану.  
  • У березні-квітні затримали ексберкутівців Сергія Зінченка, Павла Аброськіна і їхнього командира Дмитра Садовніка, у липні - Олега Янишевського.
  • Суд усіх арештував.
  • У вересні 2014 року Садовніка відпустили під домашній арешт, а у жовтні 2014 року екс-командир роти "Беркута" втік.
  • Згодом стало відомо, що РФ дала громадянство екскомандиру "Беркута" Дмитру Садовнику та 9 ексбійцям спецроти, обвинуваченим у розстрілі.
  • 26 квітня 2019 року колишній командир спецпідрозділу внутрішній військ "Омега" Анатолій Стрельченко дав свідчення у справі масових розстрілів протестувальників 20 лютого 2014 року.powered by lun.ua