Суд щодо ексберкутівців: колегія суддів відхилила власний відвід

Субота, 28 грудня 2019, 19:47

Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні заяви представника потерпілих Вікторії Дайнеки щодо відводу усьому складу колегії суддів, які розглядають апеляції на продовження запобіжних заходів 5 ексберкутівцям, яких звинувачують у розстрілах під час Майдану в 2014 році.

Джерело: Головуюча суддя колегії Маргатита Васильєва під час судового процесу, повідомляє Укрінформ

Пряма мова: "Колегія суддів постановила відмовити у задоволенні заяви про відвід. Ухвала оскарженню не підлягає".

Деталі: Після цього розгляд апеляції на продовження запобіжних заходів ексберкутівцям продовжився.

Раніше із засідання пішли без попередження двоє представників потерпілих — Віталій Титич і Марина Ліліченко, проте суд вирішив не переривати засідання.

Ще один адвокат потерпілих, Олена Сторожук, сказала, що їй зле, і просто з зали суду поїхала до лікарні.

Що було раніше: У суботу в ході засідання прокурор Сергій Куций підтвердив, що колишні бійці спецпідрозділу "Беркут", обвинувачені у розстрілах на Майдані, перебувають у списках на обмін.

Перед цим прокурорів Олексія Донського, Ігора Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які упродовж кількох років займалися справами Майдану, виключили із судового процесу у справі про розстріли на Інститутській у Києві у 2014 році.

27 грудня Київський апеляційний суд повідомив про заміну групи прокурорів у справі ексбійців спецпідрозділу "Беркут", обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, під час розгляду зміни запобіжного заходу.

Передісторія:

  • 9 грудня 2019 року в Парижі лідери Франції, Німеччини, України та Росії, серед іншого, домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
  • 28 грудня президент Володимир Зеленський підтвердив, що обмін утримуваними особами відбудеться 29 грудня.

Українська правда