Прокурорів, які вели справу розстрілів на Майдані, виключили з судового процесу

Субота, 28 грудня 2019, 12:01

Прокурорів Олексія Донського, Ігора Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які упродовж кількох років займалися справами Майдану, виключили із судового процесу у справі про розстріли на Інститутській у Києві у 2014 році.

Джерело: Hromadske із зали Київського апеляційного суду, де триває розгляд апеляційних скарг на рішення суду першої інстанції щодо запобіжних заходів п'яти ексберкутівцям, Укрінформ

Деталі: Відповідну постанову ухвалив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Напередодні Рябошапка замінив у цій справі групу прокурорів: Донського, Земскова, Сімонова та Іванова, які займалися справою кілька років, ухвалено замінити на нових - Сергія Куцого, Віталія Суботіна, Олександра Шеваленка.

27 грудня Київський апеляційний суд погодив таку заміну, проте залишив обидві групи прокурорів у справі.

В ході засідання суду 28 грудня прокурори, що раніше були присутні у справі, пішли із засідання. У суді залишилися три прокурори з нової групи представників обвинувачення.  

У свою чергу представниці потерпілих заявили про відвід прокурорів. Їхню позицію підтримали потерпілі. Зокрема адвокат Євгенія Закревська заявила, що позиція нових прокурорів "синхронна із позицією захисту обвинувачених".

Захист обвинувачених ексберкутівців і самі обвинувачені заперечили проти відводу новіх прокурорів.

Самі ж прокурори з нової групи заявили, що "будь-яких об'єктивних підстав для відводу немає".

Колегія судей відмовила у задоволенні заяви представників потерпілих щодо відводу нової групи прокурорів. 

Рішення суду потерпілі, які беруть участь у засіданні у режимі відеоконференції, зустріли криками "Ганьба".

Знати більше: 

Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні

Нагадаємо, 

  • 27 грудня Київський апеляційний суд повідомив про заміну групи прокурорів у справі ексбійців спецпідрозділу "Беркут", обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, під час розгляду зміни запобіжного заходу.
  • Через технічну помилку прокурорів змінили тільки у справі щодо скарги колишніх "беркутівців" про зміну запобіжного заходу Зінченка та Аброськіна, але потім до справи додали скарги Янішевського, Маринченка та Тамтури.
  • Таким чином суд дозволив залишитися старим прокурорам і долучитися новим до справи Янішевського, Маринченка та Тамтури.
  • Адвокат Євгенія Закревська подала заяву про відвід нової групи прокурорів – Куцого, Суботіна, Шеваленка. Колишні беркутівці виступили проти відводу.
  • ЗМІ повідомляли, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.
  • Згодом адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна, незважаючи на досягнуті 23 грудня домовленості, виключила ексберкутівців зі списків на обмін.