У справі ексберкутівців змінили прокурорів за рішенням Рябошапки

П'ятниця, 27 грудня 2019, 19:03

Київський апеляційний суд повідомив про заміну групу прокурорів у справі ексбійців спецпідрозділу "Беркут", обвинувачених у справі про розстріл на Інститутській в лютому 2014 року, під час розгляду зміни запобіжного заходу.

Джерело: Hromadske

Пряма мова адвоката родин Героїв Небесної сотні Євгенії Закревської: "Я вперше в житті бачу, що на засідання приходять прокурори, які жодного дня не були в цій справі. Вони не обізнані з цією справою. Ми впевнені те, що тут зараз відбувається – робиться виключно для обміну".

Деталі: Постанову про заміну прокурорів до суду направив генпрокурор Руслан Рябошапка.

Йдеться про Олексія Донського, Ігоря Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова.

Суд дозволив брати участь у засіданні двом групам прокурорів.

Через технічну помилку прокурорів змінили тільки у справі щодо скарги колишніх "беркутівців" про зміну запобіжного заходу Зінченка та Аброськіна, але потім до справи додали скарги Янішевського, Маринченка та Тамтури.

Таким чином суд дозволив залишитися старим прокурорам і долучитися новим до справи Янішевського, Маринченка та Тамтури.

Закревська подала заяву про відвід нової групи прокурорів – Куцого, Суботіна, Шеваленка.

Колишні беркутівці виступили проти відводу.

Що було раніше: ЗМІ повідомляли, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Однак згодом адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна, незважаючи на досягнуті 23 грудня домовленості, виключила ексберкутівців зі списків на обмін.

Знати більше: Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні

Передісторія:

  • 9 грудня 2019 року у Парижі лідери Франції, Німеччини, України та Росії, серед іншого, домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
  • Проблемним залишилося розуміння формули "всіх на всіх": чи йдеться про усіх встановлених осіб, чи про всіх підтверджених. Москва не погоджується підтвердити утримання деяких осіб, яких, за інформацією Києва, незаконно тримають у неволі окупанти.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко говорив, що представники Червоного Хреста спробують потрапити на окуповані території, аби дізнатися, чи є там зниклі безвісти, яких, "за різними оцінками, майже 500 людей".
  • Під час зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі 18 грудня не вдалось домовитись про "обмін всіх на всіх". 
  • 23 грудня тристороння контактна група досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.
  • 27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся попередній масштабний обмін утримуваними особами. Тоді українській стороні передали 74 людини (одна жінка вирішила залишитися в ОРДЛО) Київ передав бойовикам 233 людини.powered by lun.ua