Сенцов про обмін: Те, за що боролися українці, йде прахом

64972 перегляди
Неділя, 29 грудня 2019, 13:57

Звільнений з російського ув'язнення політв'язень Олег Сенцов вважає, що Україна має повертати своїх громадян з полону РФ та бойовиків ОРДЛО, але не ціною паплюження цінностей.

Джерело: Допис Сенцова у Facebook від 29 грудня 

Пряма мова: "Частина наших полонених повернеться додому. ... Хтось залишиться у руках бойовиків. Кримські татари та інші наші політв’язні і надалі будуть сидіти у російських в’язницях. Невинні. За це Україна віддасть справжніх вбивць: російських найманців, харківських терористів та п’ятьох беркутівців".

"І справа не тільки в тому, що в нас майже не залишається цього "чоловічого обмінного фонду" і для нового повернення своїх заручників, український уряд буде вимушений надалі торгувати інтересами країни з ворогом. А у тому, що цей крок лишає нас головного – справедливості. За цю справедливість ми стояли на Майдані, та змогли перемогти. За цю справедливість ми боремося і надалі, проти окупантів".

Деталі: Сенцов додав, що країна "має повертати своїх героїв, але не ціною паплюження цінностей, за які билися герої, бо вони не скажуть спасибі за те, що  ... майже через шість років ми почали повертатися у ту точку, з якої все почалося, що те, за що боролися українці, йде прахом". 

Нагадаємо,

  • 29 грудня на КПВВ "Майорське" триває обмін утримуваними особами між українською стороною і представниками ОРДЛО. 
  • За даними українських ЗМІ, в Україну в рамках обміну повернуться, щонайменше, 7 військовослужбовців.
  • Так званий "омбудсмен ДНР" Дар'я Морозова заявила, що бойовики готові передати українській стороні 55 осіб, а Україна у свою чергу - 87. За словами Морозової, остаточні цифри буде оприлюднено за підсумками верифікації. 
  • За інформацією Офісу президента, Україні передали перших 25 осіб. Омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що серед них 4 військових, які довгий час були в полоні. 
  • За інформацією джерела УП, наближеного до обміну утримуваними особами, на територію ОРДЛО в рамках обміну відмовилися переходити 22 людини.

Українська правда


powered by lun.ua