Обвинуваченим у теракті в Харкові дали довічне з конфіскацією і звільнили

Субота, 28 грудня 2019, 10:40

У Харкові суд ухвалив вирок обвинуваченим  у справі про теракт біля Палацу спорту, внаслідок якого загинули четверо людей - Віктору Тетюцькому, Сергію  Башликову та Володимиру Дворнікову. 

Джерело: трансляція UA:Харків

Деталі: Рішенням суду Дворнікова, Тетюцького та Башликова визнано винними, їм призначено покарання за сукупністю статей - довічне ув'язнення з конфіскацією усього майна. У строк відбування покарання зарахувати час перебування в установі попереднього ув'язнення. 

"До набрання вироком законної сили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою змінити на особисте зобов'язання, звільнивши його з-під варти негайно" , - оголосив суддя.

Дворніков, Тетюцький та Башликов зобов'язані прибувати до прокурора та суду за першою вимогою, повідомляти прокурора та суд про зміну місця проживання.

Контроль за виконанням покладено на прокурора прокуратури Харківської обл. В. Лимаря.

"Докази у справі про теракт після набрання вироком чинної сили знищити", - додав головуючий суддя, зачитуючи вирок.

Рішенням суду з обвинувачених також має бути стягнуто кошти на проведення судових експертиз та відшкодування моральної шкоди низці позивачів в рамках цивільних позовів.

Вирок може бути оскаржено протягом 30 діб з дня оголошення.

Суд змінив запобіжний захід "в рамках домовленостей України у Нормандському форматі в Парижі 9 грудня", як раніше просив прокурор. 

"Враховуючи виняткові обставини при ухваленні вироку в даній справі, специфіку виконання даного вироку суду суд приходить до можливості зміни обвинуваченим запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов'язання", — заявив головуючий суддя. 

Перед цим суд перейшов до оцінки доказів. На думку колегії судей, порушень під час досудового розслідування не було, а усі докази зібрані законними методами. При цьому невизнання провини обвинувачуваними суд назвав голослівними,  а обвинувачувані зловживали своїми правами.

Обвинувачені участь у засіданні беруть в режимі відеоконференції.  

Частину людей, які виступають проти обміну обвинувачуваних, не пускають на засідання суду, поліція закрила двері до зали, у коридорі суду сталася суперечка. 

У залі суду присутні прокурор у справі, родичі загиблих, їхній адвокат.

Біля будівлі суду кілька людей розгорнули транспарант: "Обмін терористів — ганьба Зеленського".

 
У залі суду присутні прокурор у справі, родичі загиблих, їхній адвокат.
 

Біля будівлі суду кілька людей розгорнули транспарант: "Обмін терористів — ганьба Зеленського".

усі фото - suspilne.media

Що передувало:

 • Трьох обвинувачених у теракті в Харкові біля Палацу спорту у 2015 році можуть включити у список для обміну на українців, незаконно утримуваних у в'язницях ОРДЛО і на території РФ.
 • 26 грудня прокурор Володимир Лимар просив суд відпустити з-під варти трьох обвинувачених у теракті  - Сергія Башликова, Володимира Дворнікова та Віктора Тетюцького - бо Росія включила їх у список на обмін. Обвинувачення просило суд звільнити усіх трьох з-під варти під особисте зобов'язання.
 • Теракт біля Палацу спорту стався 22 лютого 2015 року під час проукраїнської ходи. Внаслідок вибуху закладеної на дорозі протипіхотної міни загинули 52-річний Ігор Толмачов, 15-річний Данило Дідік, 18-річний Микола Мельничук, 37-річний поліцейський Вадим Рибальченко.
 • Після затримання в СБУ заявили, що Дворніков, Башликов та Тетюцький виконали злочин на замовлення Росії. У суді обвинувачені провину не визнають і просять їх виправдати.

Нагадаємо:  

 • 9 грудня 2019 року в Парижі лідери Франції, Німеччини, України та Росії, серед іншого, домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
 • Проблемним залишилося розуміння формули "всіх на всіх": чи йдеться про всіх встановлених осіб або про всіх підтверджених. Москва не погоджується підтвердити утримання деяких осіб, яких, за інформацією Києва, незаконно тримають у неволі окупанти.
 • 23 грудня тристороння контактна група досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.
 • За даними Hromadske, українська сторона планує в рамках обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.
 • Одеське видання "Думська" з посиланням на джерело в СБУ повідомило, що для майбутнього обміну ув'язненими між Україною і РФ в Одесі звільнили з-під варти 11 осіб.
 • 27 грудня Дзержинський райсуд Харкова звільнив з-під арешту Максима Мисяка, обвинуваченого у трьох вбивствах.
 • Прокурор просив змінити Мисяку запобіжний захід на особисте зобов’язання "з метою реалізації мирного плану президента України, на виконання покладених на Об’єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони".

Українська правда


powered by lun.ua