Пристайко окреслив позицію України під час "Норманді"

18888 переглядів
Понеділок, 9 грудня 2019, 00:16

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко назвав основні елементи позиції української сторони під час зустрічі "нормандської четвірки" 9 грудня. Серед них припинення вогню, контроль над кордоном та виведення незаконних збройних формувань.

Джерело: Twitter Пристайко

Пряма мова: "Повне і постійне припинення вогню, наш контроль над кордоном єдиної неподільної держави, роззброєння і виведення незаконних збройних формувань, місцеві вибори за нашим законодавством – основні елементи позиції на завтра. Немає значення, за спільним столом переговорів чи тет-а-тет."

Деталі: Про питання окупованого Росією Криму міністр не згадав.

За словами очільника МЗС, головна "червона лінія", від якої не відступить українська делегація – "міжнародно визнаний державний кордон України". 

Чому це важливо: Напередодні зустрічі "нормандської четвірки" у Києві та Львові відбулись мітинги щодо "червоних ліній", які не має перетнути президент Володимир Зеленський під час "нормандського саміту".

Що передувало: Офіс президента оприлюднив графік Володимира Зеленського під час "нормандського саміту". Перед початком саміту "нормандської четвірки" Зеленський проведе зустріч з лідерами Франції та Німеччини.

Читайте також: "Вибори, Конституція та "представники Донбасу": на що погодиться Зеленський на саміті в Парижі"

Не довіряти Путіну і не лишатись віч-на-віч. Поради Порошенка Зеленському на саміт у Парижі

Нагадаємо:

  • Зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" розпочнеться у Парижі 9 грудня о 17 годині за за Києвом.
  • Політсили п’ятого президента Петра Порошенка, експрем’єрки Юлії Тимошенко та Святослава Вакарчука у спільній заяві окреслили "червоні лінії" для президента на переговорах у Нормандському форматі та закликали українців вийти на Майдан Незалежності 8 грудня, щоб окреслити "червоні лінії" для Зеленського перед зустріччю "нормандської четвірки". 
  • Глава МЗС Вадим Пристайко назвав "червоні лінії" України на "нормандському саміті" в Парижі та розповів, що домовилися записати у рішенні "нормандського саміту". 
  • 3 грудня Зеленський провів нараду в рамках підготовки до зустрічі в "нормандському форматі", на якій обговорили п’ять сценаріїв реінтеграції окупованого Донбасу. 7 грудня президент також проведе закрите засідання Ради національної безпеки і оборони України.
  • Зеленський сподівається, що в ході зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним буде досягнуто домовленості про обмін полоненими і політв’язнями "всіх на всіх" до Нового року. Також він планує говорити про виведення всіх незаконних збройних формувань з Донбасу, проведення місцевих виборів в ОРДЛО, терміни повернення східного кордону під контроль України.

Українська правда


powered by lun.ua