Разумков розповів, як зросте зарплата нардепів

Вівторок, 14 січня 2020, 10:28

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що зарплата народних депутатів зросте у зв’язку з індексацією через збільшення прожиткового мінімуму.

Джерело: заява Разумкова на засіданні Ради 14 січня, заява голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії у кулуарах парламенту

Пряма мова: "Усі бачили інформацію про збільшення заробітних плат народних депутатів. Є індексація заробітних плат народних депутатів, але вона зовсім не відповідає тим цифрам, про які пишуть у ЗМІ – про 100 тисяч, 150 тисяч.

Зміна зарплати (буде, – ред.) на близько 3 тисяч для народних депутатів".

Деталі: Разумков уточнив, що це пов’язано зі збільшенням прожиткового мінімуму.

За словами Арахамії, на яку саме суму проіндексують зарплати нардепів, йому невідомо, але він прогнозує, що це буде "менше, ніж 3-4% від загальної суми зарплати".  

Сам Арахамія відзначив, що не знає, яка у нього зарплата, бо відмовився від неї і перераховує на благодійність.

Передісторія: 

  • З 1 січня мінімальна зарплата зросла на 550 гривень та становить 4723 гривні. 
  • У серпні 2019 року на той час голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що зарплата нардепа, яка з доплатами сягає 50 тисяч гривень, є хорошою, але недостатньою. 
  • У листопаді 2019 року виключена з фракції "Слуги народу" нардеп Анна Скороход заявляла, що депутатам доплачують по 5 тисяч доларів. 
  • Голова Верховної Ради Дмитро Разумков запевняв, що народні депутати отримують близько 40 тисяч гривень заробітної платні і їм ніхто не доплачує у конвертах.

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua