Зеленський – родичам загиблих в Ірані: Декількох українців уже ідентифікували

5485 переглядів
Середа, 15 січня 2020, 15:53

Президент Володимир Зеленський зустрівся з родичами 11 українських громадян, які загинули внаслідок трагедії з літаком компанії "Міжнародні авіалінії України" в Ірані.

Джерело: пресслужба президента

Пряма мова Зеленського: "Наразі декілька наших громадян ідентифіковано… Ми сподіваємося, що тіла загиблих повернуться 19 січня. Можливо, буде плюс-мінус два дні. Але ми поставили таке завдання і перед нашими, і перед іранськими фахівцями".

Деталі: Голова держави повідомив, що в Ірані наразі перебувають 10 українських фахівців, які працюють над ідентифікацією та поверненням тіл загиблих в Україну.

Він наголосив, що цього тижня кожна родина загиблих українців отримає компенсації від держави у розмірі 200 тисяч грн.

Крім того, Україна вимагатиме від Ірану виплат додаткових компенсацій.

Президент пообіцяв надати необхідну допомогу, пов’язану з похованням загиблих.

 
president.gov.ua

Передісторія:

  • 8 січня в Ірані розбився літак рейсу PS 752 "Тегеран - Київ" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), загинули 176 осіб. На борту були громадяни 7 країн: Ірану; Канади; Швеції; Афганістану; Німеччини, Великої Британії та України (2 пасажирів і 9 членів екіпажу).
  • 11 січня Іран офіційно визнав, що помилково збив літак МАУ, відповідальність за це взяв на себе Корпус вартових ісламської революції – військова гілка виконавчої влади Ірану. 
  • Служба безпеки України розслідує катастрофу лайнера за трьома статтями Кримінального кодексу: ч.3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту), ч.2 ст. 115 (умисне вбивство), ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна).
  • Іран вирішив відправити бортові самописці зі збитого під Тегераном літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" у Францію.
  • Офіс генпрокурора та Служба безпеки України звернулися до Ірану з запитом про правову допомогу, пов’язану з передачею українським правоохоронцям бортових самописців із літака Boeing 737 авіакомпанії МАУ.powered by lun.ua