Подарунок Суркіса Баканову за 15 тисяч не викликав інтересу в НАЗК

Вівторок, 21 січня 2020, 09:53

Національне агентство із запобігання корупції не зацікавилось подарунком, який голова СБУ Іван Баканов отримав від нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Григорія Суркіса під час святкування ювілею останнього.

Джерело: "Схеми" (проєкт Радіо Свобода і телеканалу "UA: Перший")

Дослівно відповідь НАЗК: "Викладена в повідомленні інформація стосовно можливого порушення вимог щодо одержання подарунків ґрунтується на матеріалах журналістського розслідування програми "Схеми: корупція в деталях", які в свою чергу не містять об’єктивних та достовірних відомостей щодо факту отримання подарунку головою Служби безпеки України Бакановим І.Г..

З огляду на викладене вище для вжиття заходів реагування з боку Національного агентства як спеціального уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції за фактами, наведеними в повідомленні, немає підстав".

Деталі: У вересні 2019 року Суркіс святкував 70-річчя. На ювілей до нього приїхали глава СБУ Іван Баканов, перший помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, олігархи Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Віктор Пінчук з дружиною, експрезиденти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко, ексглава СБУ Василь Грицак, ексгенпрокурор Юрій Луценко з сином Олександром, експрем’єр Володимир Гройсман та кілька акторів студії "Квартал 95".

Повідомлялося, що Суркіс дарував гостям фоторамки Fendi, вартістю 15 тисяч гривень . Баканов – як і інші гості свята – залишив "Інтерконтиненталь", де було святкування, із жовтим пакетом Fendi в руках.

Після цього ГО "Центр протидії корупції" звернувся до НАЗК з проханням перевірити можливе порушення керівником СБУ антикорупційного законодавства в частині обмеження щодо отримання подарунків.

Але в НАЗК повідомили, що "інформація щодо виду та вартості подарунку є лише припущенням журналістів... і не містить посилань на джерела її отримання" і відмовились ініціювати перевірку щодо Баканова.

Члени ГО сподіваюся, що подарунок голови СБУ перевірить нове керівництво НАЗК.

Згідно з законом "Про запобігання корупції", голова СБУ не може прийняти подарунок, який коштує більше, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб (близько 2 тисяч гривень).