Експредставник Порошенка заявив, що попав під підозру НАБУ й САП

Середа, 22 січня 2020, 13:03
Експредставник Порошенка заявив, що попав під підозру НАБУ й САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро підготували підозру в привласненні майна колишньому представнику президента в Криму й уповноваженому уряду в справах ЄСПЛ Борису Бабіну.

Джерело: заява Бабіна у Facebook

Пряма мова: "Сьогодні САП та НАБУ спробували вручити мені підозру за ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем - УП) через мою діяльність на посаді урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ".

Деталі:  Бабін вважає, що антикорупційні органи не випадково вибрали для цього День злуки.

За даними УП, може йтись про справу "Золотого мандарину".

У ній НАБУ розслідує можливе зловживання владою посадовцями Міністерства юстиції та розтрату 54 мільйонів гривень. Кошти виводились через компанію "Золотий мандарин ойл", яку пов’язують з колишнім нардепом Георгієм Логвинським.

У Мін'юсті стверджують, що виплатили гроші за рішенням Європейського суду з прав людини і зробили це законно.

У матеріалах справи від 2018 року згадується й урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ.

У 2015 році він (на той момент посаду обіймав Бабін) отримав від "Золотий мандарин ойл" пропозицію мирно врегулювати спір між цією компанією та "Київенерго". Пов'язана з Логвинським фірма пішла в ЄСПЛ через нібито борг на понад 38 мільйонів гривень.

"Золотий мандарин" запропонував мирне врегулювання, і Бабін, за даними слідства, на нього погодився.

Слідство вважає, що урядовий уповноважений, "діючи за попередньою змовою із службовими особами Міністерства юстиції України, представниками юридичних осіб приватного права, достовірно знаючи про розмір реальної заборгованості ПАТ "Київенерго" перед ТОВ "Золотий мандарин ойл" всупереч інтересам служби" одноосібно від імені уряду пообіцяв виплатити приватній фірмі борг.

У зв'язку з "мирним врегулюванням спору" ЄСПЛ зняв справу з розгляду і зобов'язав Україну заплатити "Золотому мандарину". Після цього компанія отримала понад 54 мільйони гривень.

У свою чергу "Золотий мандарин" використав гроші не для погашення своєї 700-мільйонної заборгованості перед Родовід Банком і не для своєї господарської діяльності, а нібито перевів на рахунки пов'язаних фізчних осіб та, ймовірно, фіктивних фірм.

Вже у 2019 році голова САП Назар Холодницький забрав справу "Золотого мандарину" в прокурора Сергія Козачини. За його словами, прокурор нібито затягував розслідування.

Однак, за словами джерала УП, рішення Холодницького пов’язане з оголошенням Козачиною підозр "трьом особам з орбіти Логвинського" і скерування їхніх справ до суду. У перспективі можливим було оголошення підозри також самому депутату Логвинському.

Нагадаємо:

  • Бабін працював урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини з червня по грудень 2015 року.
  • У 2017-2018 роках він був представником президента Петра Порошенка в Криму.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування