Зеленський розповів прем’єру Ізраїлю три історії: одну – сімейну

П'ятниця, 24 січня 2020, 10:31

Президент України Володимир Зеленський розповів прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньягу три історії, пов’язані з Голокостом і Україною, одна з них – про сім’ю його діда, трьох братів якого розстріляли німці.

Джерело: зустріч Зеленського і Нетаньягу в Тель-Авіві, трансляція на Facebook-сторінці Офісу президента України

Деталі: Зеленський, який напередодні не потрапив на Всесвітній форум пам’яті Голокосту, зачитав ізраїльському прем’єру звернення з приводу Голокосту.

Пряма мова: "У мене є три важливі історії, які я хотів би вам зараз розповісти, – про Голокост і Другу світову війну. І потім хотів би Вам на пам'ять залишити ці історії".

Деталі: Одна історія була про мусульманку Саїде Аріфову, яка була вихователем у бахчисарайському садочку і врятувала 88 євреїв, видавши їх за кримських татар.

Друга – про українського священника греко-католицької віри Омеляна Ковча, який рятував євреїв, видавши їм близько 600 метрик про хрещення – і відмовився достроково покидати табір "Майданек" зі 700 в’язнями, хоча вдома його чекали шестеро дітей.

Пряма мова: "Ці історії, насправді, про одне: твоя національність ,релігія, вік, стать, місце народження втрачають значення, коли є добре серце, що рухає тобою, і тотальне зло, якому ти протистоїш.  

І я розповім ще одну історію – історію сім’ї, де було четверо братів. Троє з них, а також їхні батьки, стали жертвами Голокості :їх розстріляли німецькі окупанти, що увірвалися в Україну.

Залишився четвертий брат – у той час він був на фронті. Він повернувся живим, пройшов Другу світову війну, зробивши внесок у перемогу над нацизмом і людиноненависницьку ідеологію.  

Через два роки після війни в нього народився син, а через 31 рік – онук. Через 40 років онук став президентом – і сьогодні він стоїть перед вами, пане прем’єр-міністре". 

Коментар прем’єра Ізраїлю, який прийняв лист від Зеленського: «Це чутливі історії – про те, як не євреї рятували євреїв. І історія Вашої родини… Боротьба за життя, боротьба за майбутнє – ось про що ці історії».

 

Передісторія:

  • Перед поїздкою в Ізраїль Зеленський розповів "The Times of Israel", що зростав у "звичайній радянській єврейській сім'ї", яка не була ортодоксальною в плані віри. Також говорив про діда, який воював.
  • 23 січня Зеленський прибув із дводенним робочим візитом до Ізраїлю, однак на Всесвітній форум пам’яті Голокосту в останній момент вирішив не йти: українська делегація передала свої місця на ньому жертвам Голокосту, які хотіли й не могли потрапити туди.
  • В Ізраїль на пам’ятний форум приїхали багато лідерів і представників інших держав, був на ньому і російський президент Володимир Путін.
  • Зеленський і Путін в Ізраїлі в четвер не зустрічалися.

Олена Рощенко, УП
powered by lun.ua