Труба знову позивається проти Зеленського і ДБР

Вівторок, 4 лютого 2020, 20:49
Труба знову позивається проти Зеленського і ДБР

Роман Труба повторно звернувся із позовами до Верховного суду та Окружного адміністративного суду Києва із оскарженням свого звільнення з посади директора Державного бюро розслідувань.

Джерело: коментар адвоката Труби Василя Медвідя Українській правді

Пряма мова: "4 лютого 2020 року зареєстрували повторний позов у Верховний суд про визнання протиправним і нечинним указу президента України і в Окружний адміністративний суд Києва – позов до Державного бюро розслідувань щодо визнання протиправним та скасування наказу Державного бюро розслідувань від 28 грудня 2019 року про припинення повноважень Труби Романа Михайловича на посаді директора Державного бюро розслідувань і поновлення його на роботі".

Деталі: Адвокат наполягає, що перед поданням попереднього позову, він і його клієнт уважно вивчали законодавство і прийшли до висновку, що об’єднання вимог до і президента,  і до ДБР в одному провадженні є можливим

Він додав, що цього разу вони врахували побажання Верховного суду.

На питання, чи просить захист Труби також виплатити йому зарплату з моменту звільнення, адвока відповів, що жодних майнових вимог у жодному позові не заявлено.

Що було раніше: Верховний суд повернув ексдиректору Державного бюро розслідувань Роману Трубі його попередній позов до президента про визнання протиправним його звільнення.

Суд прийняв таке рішення, оскільки в позові були об`єднані вимоги, частина яких (позов до президента, – ред.) підсудна Верховному Суду як суду першої інстанції, а інша (позов до ДБР) – Окружному адміністративному суду міста Києва.

Читайте також: Трубу зірвало. Як і за що Зеленський і Рада розігнали керівництво ДБР

Передісторія:

  • 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила президентський законопроєкт про перезавантаження ДБР із поправкою щодо створення у ДБР управління з розслідування справ Майдану та переведення туди слідчих із ГПУ. Цей документ передбачав дочасне припинення повноважень голови Держбюро розслідувань Романа Труби та його заступників.
  • 27 грудня президент Володимир Зеленський звільнив директора ДБР Романа Трубу і призначив в.о. директора бюро нардепку "Слуги народу", тоді ще голову комітету з питань правової політики Ірину Венедіктову.
  • Роман Труба назвав критику на свою адресу від нового керівництва бюро популізмом.
  • 28 січня Труба повідомив, що оскаржує своє звільнення в суді.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...