Разумков закрив журналістам доступ у кулуари Ради через коронавірус

Четвер, 12 березня 2020, 19:50

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков через введення в Україні карантину обмежив доступ до будівлі парламенту всім, окрім нардепів та помічників.

Джерело: сайт парламенту

Деталі: Разумков підписав розпорядження "Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби". Згідно з документом, він вимагає:

 1. Тимчасово, до 3 квітня 2020 року, обмежити допуск до будівель парламенту усіх, крім нардепів, працівників апарату, помічників-консультантів нардепів.
 2. Головам комітетів, тимчасових спеціальних комісій, тимчасових слідчих комісій проводити засідання цих органів парламенту виключно в адміністративних будинках Ради.
 3. Встановити, що посадові особи, науковці, експерти, фахівці-практики чи представники громадськості, запрошені на засідання комітетів Ради, тимчасових спеціальних комісій, тимчасових слідчих комісій, беруть участь у таких засіданнях у режимі відеоконференції, без допуску до приміщень парламенту.
 4. Головам комітетів організувати здійснення заходів щодо підготовки слухань у комітетах з урахуванням цього розпорядження, а також у разі необхідності підготувати пропозиції щодо уточнення дат проведення парламентських слухань у Верховній Раді.
 5. Продовжити опрацювання письмових чи електронних звернень громадян, призупинивши до 3 квітня особистий прийом громадян нардепами в адміністративних будинках парламенту.
 6. Скасувати на період до 3 квітня службові відрядження в межах України працівників Ради.
 7. Від нардепів здійснювати на період карантину міжнародні контакти за допомогою електронних засобів комунікації.
 8. Рекомендувати народним депутатам обмежити кількість публічних зустрічей з великою кількістю громадян.
 9. Дозволити присутність у Раді журналістів виключно в прес-центрі на третьому поверсі будівлі парламенту.

Разумков сам контролюватиме виконання цього розпорядження.

Читайте також: Україна оголосила карантин через коронавірус. Все, що варто знати

Які заходи у Києві скасують через коронавірус – протокол КМДА

Передісторія:

 • 11 березня Кабінет міністрів вирішив запровадити обмежувальні заходи в Україні з 12 березня до 3 квітня через загрозу епідемії коронавірусної інфекції. Введено обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Також заплановано тритижневий "карантин" у навчальних закладах.
 • Київська влада окремо запровадила обмежувальні заходи: з 12 березня і до кінця місяця усі освітні заклади столиці будуть закриті, масові зібрання будуть дозволені максимум на 60 людей. 

Українська правда


powered by lun.ua