Левіну продовжили арешт, Венедіктова запевняє, що справу Гандзюк доведуть до кінця

Понеділок, 30 березня 2020, 18:20

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова запевняє, що розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк не втратить темпу і буде доведене до кінця.

Джерело: Офіс генпрокурора

Пряма мова: "Розслідування справи Катерини Гандзюк буде доведене до кінця і не втратить темпу - це наша принципова позиція. У кримінальному провадженні змінився куратор - це мій заступник Олексій Симоненко. Однак група прокурорів і група слідчих СБУ залишаються ті ж, які здійснили прорив у слідстві. Всі налаштовані на реальний результат і скерування обвинувальних актів до суду.

Водночас ми відкриті і вітаємо парламентський контроль та контроль громадськості, і нам буде про що звітувати і надалі. Наше завдання діяти в рамках закону, щоб якнайшвидше встановити істину і покарати всіх винних".

Деталі: Повідомляється, що Венедіктова провела зустріч з керівництвом Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради дл здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.

Заступник генерального прокурора Олексій Симоненко поінформував про останні новини провадження.

За його словами, 30 березня Печерський районний суд Києва продовжив строк запобіжного заходу одного із підозрюваних (Олексію Левіну), якого раніше було екстрадовано з Республіки Болгарія в Україну. Він залишиться під вартою до 28 травня 2020 року.

Прокурори та слідчі розповіли парламентарям про стан досудового розслідування з дотриманням вимог кримінального процесуального закону.

Що передувало: Суд продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 29 липня 2020 року. Тому зараз триває робота щодо його завершення та направлення обвинувального акту до суду.

Передісторія:

  • Генеральний прокурор Ірина Венедіктова усунула Віктора Трепака від усіх справ, розслідуванням яких займається Служба безпеки, в тому числі, про напад на Катерину Гандзюк. Трепак подав у відставку.
  • Сама генеральний прокурор потім сказала, що за Трепаком нібито залишаються ті справи, які він проводив, і "це його рішення, якщо він вирішить відійти".
  • Батько Гандзюк назвав ганьбою дії нового керівництва прокуратури у розслідуванні цього злочину, зокрема усунення Трепака.

Українська правда


powered by lun.ua