Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Зупинити наступ на українську мову: відомі українці звернулись до влади 

Вівторок, 16 червня 2020, 03:15
Зупинити наступ на українську мову: відомі українці звернулись до влади 
Фото: Ельдар Сарахман

Українські громадські і культурні діячі, журналісти та політики звернулись до народних депутатів з вимогою зняти з розгляду проєкти законів, якими вносяться зміни в закони про мову і освіту. 

Джерело: відкрите звернення 

Деталі: Обурення підписантів звернення викликав законопроєкт №2362 авторства нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського. 

"Цей проєкт передбачає зміни в закони про мову і про освіту, щоб скасувати перехід з 1 вересня 2020 року на навчання українською мовою тих учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською", – йдеться у зверненні.

Зазначається, що наразі ніщо не заважає школам перейти на українську мову навчання. 

Критикується також законопроєкт №2693 "Про медіа". Автори звернення вважають, що у проєкті знищуються механізми протидії російській інформаційній агресії, зокрема Перелік осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

"Законопроєкт пропонує скасувати чинний перелік 150 осіб, фільми, програми, концерти за участю яких не мають права демонструватися в Україні", – стверджують ініціатори звернення. 

Підписанти закликали керівництво держави та нардепів зняти з розгляду проєкт закону Бужанського, не допустити послаблення законодавчих норм, які захищають мову, у законі "Про медіа" та відмовитись від ревізії чинного закону "Про мову".

Під зверненням підписались зокрема: журналіст Вахтанг Кіпіані, колишній політв'язень Йосип Зісельс, акторка Ірма Вітовська, релігієзнавець та колишній політв’язень Ігор Козловський,  колишня в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, письменниця Ірен Роздобудько. 

Загалом до звернення доєднались більше 100 осіб. 

Нагадаємо:

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: