Міжнародний батальйон можуть залучити до ліквідації наслідків затоплень в Україні

П'ятниця, 26 червня 2020, 23:38

В Україну планують направити багатонаціональний інженерний батальйон "Тиса" для ліквідації наслідків стихійного лиха в західних регіонах.

Джерело: віце-прем'єр Ольга Стефанішина в коментарі "Інтерфакс-Україна",  міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто у Facebook

Деталі: За ініціативи президента Володимира Зеленського прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення опрацювати залучення до подолання наслідків стихії у західних областях багатонаціонального інженерного батальйону "Тиса".

Після проведення відповідних чотиристоронніх консультацій і схвалення відповідного рішення державами-підписантами, Україна, згідно із направленим запитом, очікує розгортання багатонаціонального інженерного батальйону "Тиса" на території регіонів, які найбільше постраждали від "великої води.

Пряма мова Стефанішиної: "На виконання доручення уряду про ініціативу української сторони дипломатичними каналами вже сьогодні буде повідомлено сторони-підписанти угоди: Угорщину, яка у 2020 році на щорічній ротаційній основі, в рамках підписаної міждержавної угоди, є головуючою Координаційної групи, а також Румунію та Словаччину", - сказала віце-прем'єр.

Пряма мова Сіярто: "Через погоду в деяких частинах України в останні дні сталися повені. Ми запропонували свою допомогу нашим сусідам для успішного захисту та відновлення.

Угорські солдати багатонаціонального технічного батальйону TISZA, який спеціалізується на виконанні завдань після стихійних лих, готові вирушити до визначеного місця, якщо цього потребуватиме українська влада".

Довідково: Відповідна угода про створення такого підрозділу для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій була підписана між Кабінетом міністрів та урядами Угорщини, Румунії і Словаччини й ратифікована українською стороною ще у 2002 році.

Основним завданням інженерного батальйону "Тиса", який налічує понад півтисячі військовослужбовців ЗСУ, є: евакуація населення, техніки і майна із зони стихійного лиха, розчищення завалів, відновлення доріг, гідротехнічних споруд, регулювання русел річки, охорона об‘єктів, супровід гуманітарної допомоги тощо.

Передісторія:

  • За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, затоплення на заході України у 2020 році перевищує масштаби стихійного лиха 2008 року.
  • Причиною повеней на Західній Україні поряд з вирубкою лісів стали сильні затяжні дощі і паводки.
  • 25 червня Кабмін виділив понад 700 млн гривень для подолання наслідків стихії.
  • Орієнтовно, повінь на Івано-Франківщині зачепила 13 тисяч будинків, але йдеться про різну ступінь руйнації.powered by lun.ua