Рада назве членів комісії з обрання голови САП без співбесід – ЦПК

Середа, 15 липня 2020, 19:16
Рада назве членів комісії з обрання голови САП без співбесід – ЦПК
ФОТО: ЕЛЬДАР САРАХМАН, уп

Уже в п’ятницю кандидатури розглядатимуться на засіданні правоохоронного комітету і після цього проект постанови щодо призначення відправиться на голосування у зал Верховної Ради. 

Джерело: голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, якого цитує організація

Деталі: Комітет з питань правоохоронної діяльності проголосував за те, щоб до кінця 16 липня (тобто впродовж 24 годин) депутатські групи та фракції подали свої нові пропозиції щодо кандидатур, які обиратимуть керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Голова правоохоронного комітету Денис Монастирський запропонував провести засідання комітету у п’ятницю під куполом Верховної Ради. Це означає, що не буде ніяких співбесід з кандидатами, яких запропонують групи та фракції. 

Пряма мова Шабуніна: "Одного провального голосування за конкурсну комісію з відбору керівника САП депутатам було замало, і вони знову намагаються просунути туди своїх людей, які оберуть зручного керівника САП.

Схоже, голоси за нашвидкоруч обраних кандидатів добиратимуть в ОПЗЖ, пообіцявши їм частину комісії. Депутати не полишають надій розпрощати Україну з безвізом, адже очевидно, що таке кулуарне обрання конкурсної комісії неможливо буде назвати законним".

Передісторія: 15 липня Верховна Рада обрала членів комісії, які обиратимуть директора Державного бюро розслідувань, але провалила голосування за комісію, яка обиратиме наступного керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що 4 з 7 кандидатів у члени комісії щодо керівника САП – не відповідають нормі закону, що членами комісії можуть бути особи з бездоганною діловою репутацією, професійним та моральними якостями, які мають суспільний авторитет.

Йдеться про Журавльова, Куця, Романюка і Удалову.

Строк повноважень нинішнього керівника САП Назара Холодницького закінчується у листопаді 2020 року.

Комісія з відбору кадрів у САП складається з 11 осіб: 4 представників ради прокурорів, яких раніше визначили, та 7 делегованих Верховною Радою.

Читайте більше: Помічник нардепа-ексрегіонала, топміліціонер часів Януковича чи антикорупціонери: хто вибиратиме голову САП

Назар Холодницький: Я піду із САП в двох випадках: коли закінчиться строк або коли я сам цього захочу

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування