Справу проти Зеленського щодо декларації закрили

П'ятниця, 24 липня 2020, 20:05
Справу проти Зеленського щодо декларації закрили
фото: дмитро ларін, уп

Печерський районний суд Києва закрив адміністративне провадження щодо президента Володимира Зеленського, відкрите за протоколом голови НАЗК Олександра Новікова у зв'язку з неподанням повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Джерело: "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень

Дослівно: Провадження у справі про адміністративне правопорушення... закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення".

Деталі: У суді нагадали, що за ст. 105 Конституції президент користується правом недоторканності на час виконання повноважень, проти нього не може бути порушено кримінальну справу.

Передісторія:

  • 18 квітня 2019 року в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" тодішній кандидат у президенти Володимир Зеленський заявив: "Якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам".
  • 7 липня 2020 року Зеленський заявив, що готовий понести покарання, адже торік не задекларував зміни у майновому стані.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції вручило Зеленському два адмінпротоколи про адміністративне правопорушення через недекларування змін у майновому стані й пообіцяло направити матеріали до суду.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування