Поліція викрила "реабілітаційні" центри, де незаконно утримували людей

Вівторок, 7 липня 2020, 12:35
Фото поліції

На Івано-Франківщині правоохоронці викрили і припинили роботу "реабілітаційних центрів" для алко- та наркозалежних осіб, де незаконно утримували людей.

Джерело: поліція Івано-Франківської області

Дослівно: "До закладів під приводом реабілітації поміщали осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю, незаконно та примусово утримували впродовж певного періоду часу та "лікували" за гроші, отримані від близьких родичів". 

 
Фото полІції  

Деталі: Заклади розміщувались у приватних будинках в Івано-Франківську та в с. Угринів. Керівники даних "реабілітаційних центрів" не мали жодних дозвільних документів на зайняття такою діяльністю жодного стосунку до медичної сфери.  

У закладах перебувало близько 40 осіб з різних областей України. З власної волі залишити центр пацієнти не могли, оскільки перебували під постійним наглядом персоналу. 

 
Фото полІції  

Проживали утримувані у кімнатах по кілька осіб в умовах казарменого стану. Лише іноді їх випускали у двір.

Усі документи, які були у "пацієнтів", відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови по телефону також контролювались. 

 
Фото полІції  

Під час обшуків у "реабілітаційних центрах" правоохоронці вилучили установчі документи, штампи та печатки підприємства, документацію на осіб, які проходили "реабілітацію", а також інші речові докази протиправної діяльності – розписки пацієнтів, договори про надання послуг та умови оплати, гроші, комп'ютерну техніку тощо.

Також у приміщенні центру були особи, які на момент обшуку проходили примусове лікування.

В незаконному позбавленні волі людини (ч.3 ст.146 ККУ) підозрюють групу чоловіків віком від 30 до 40 років, вихідців зі східних областей, які мешкали в Івано-Франківській області.

Поліція встановлює інших осіб, причетних до вказаної незаконної діяльності.

Їм загрожує від 5 до 10 років в’язниці.

Українська правда
powered by lun.ua