У Мінську ОМОН водометами розігнав невдоволених інавгурацією Лукашенка

Середа, 23 вересня 2020, 19:44

Білоруські силовики почали використовують спецзасоби для розгону учасників протесту проти інавгурації Олександра Лукашенка, який проходив в центрі Мінська.

Джерело: "Інтерфакс", Радыё Свабода, TUT.by

Деталі: Кілька сотень людей із біло-червоно-білою символікою зібралися біля метро "Фрунзе" і почали рухатися в бік стели "Мінськ місто-герой", інша група протестувальників збиралась біля ТЦ "Галерея".

Водночас співробітники силових структур почали відтісняти протестувальників від музею Великої вітчизняної війни і затримувати деяких з них, застосовуючи для розгону водомети.

"Радіо Свобода" повідомляє, що були жорстокі затримання, а водомет використовував руду рідину.

 
 
 
 
 

Читайте більше: "Від визнання до санкцій: як поділився світ у ставленні до "перемоги" Лукашенка" 

Жыве Беларусь: перша в світі Telegram-революція

Ціна мовчання: чому Україна зобов'язана оголосити про невизнання виборів у Білорусі

"Не хочу жити у великій в'язниці". Протести в Білорусі очима учасників

Майдан для Лукашенка: як вибори-2020 розбудили Білорусь та на що варто зважати Україні

Що цьому передувало: Олександр Лукашенко у середу провів таємну інавгурацію. Незалежні ЗМІ зазначають, що напередодні були повідомлення лише про репетиції інавгурації.

Передісторія:

  • Після президентських виборів у Білорусі з 9 серпня щодня проходять масштабні мітинги проти оголошеної перемоги на них Олександра Лукашенка, який керує країною вже 26 років. З одного боку він "визнав, що засидівся" на цій посаді. З іншого - заявив, що владу не віддасть
  • Опозиція сформувала Координаційну раду і вимагає перевиборів. Шістьох із семи членів президіїї цієї ради Лукашенко вже або кинув за грати або видворив із країни.powered by lun.ua