Місія ОБСЄ не виявила змін у позиціях ЗСУ біля Шумів, про які говорив Пушилін

Неділя, 6 вересня 2020, 18:39
Місія ОБСЄ не виявила змін у позиціях ЗСУ біля Шумів, про які говорив Пушилін

Місія ОБСЄ не виявила жодних змін в існуючих позиціях Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми у порівнянні з 5 липня 2020 року.

Джерело: пресслужба президента за підсумками розширеної наради керівництва української делегації в ТКГ у неділю

Деталі: Нарада була присвячена розгляду публічних заяв з боку членів незаконних збройних формувань щодо погроз відкрити вогонь по позиціях ЗСУ поблизу Горлівки. 

У нараді, зокрема, взяли віцепрем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр оборони Андрій Таран та представники Генштабу.

Учасники наради провели детальний аналіз ситуації, заслухавши доповіді представника робочої групи ТКГ з питань безпеки, представників Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ, а також взявши до уваги звіт Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ від 5 вересня.

Дослівно: "У документі ОБСЄ чітко вказано, що Місія провела повітряне спостереження в районі населеного пункту Шуми та не виявила жодних змін в існуючих позиціях Збройних сил України у порівнянні з 5 липня 2020 року.

Тобто СММ ОБСЄ фактично підтверджує відсутність будь-яких змін у позиційному розташуванні Збройних сил України, які порушували б домовленості ТКГ від 22 липня 2020 року щодо заходів з посилення режиму припинення вогню".

Деталі: Учасники наради підтвердили, що українська сторона чітко й послідовно дотримується режиму повного та всеосяжного припинення вогню.

Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук наголосив, що це повністю підтверджується також у звітах СММ ОБСЄ.

За підсумками наради Кравчук звернувся до спеціального представника чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Хайді Грау.

Що передувало: Ватажок бойовиків ОРДО Денис Пушилін офіційно оголосив про те, що в понеділок, 7 вересня збройні формування так званої "міліції" відкриють вогонь по українським позиціям поблизу населеного пункту Шуми біля Горлівки.

Президент Володимир Зеленський занепокоєний заявою Пушиліна.

При цьому бійці 503-го Окремого батальйону морської піхоти, які зараз перебувають на позиціях у селі Шуми, досить різко відповіли на погрози Пушиліна здійснити обстріл їхніх укріплень.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування