Без басейнів, розваг у ТРЦ і концертів: як МОЗ планує посилити карантин

Четвер, 5 листопада 2020, 08:56
Без басейнів, розваг у ТРЦ і концертів: як МОЗ планує посилити карантин

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме посилити карантинні обмеження через поширення COVID-19: повністю заборонити масові заходи, закрити спорт-комплекси й басейни, у ТРЦ дозволити працювати виключно магазинам, закривати порушників карантину.

Джерело: заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Україні Віктор Ляшко на брифінгу 5 листопада

Пряма мова: "Сьогодні МОЗ хоче запропонувати уряду додаткові карантинні обмеження на території України. Вони будуть стосуватися обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон у торгово-розважальних центрах. Ми хочемо, щоб у торгово-розважальних центрах працювали виключно магазини для того, щоб люди могли купити необхідні їм речі і щоб це не впливало на економіку нашої країни.

Також хочемо просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів.

Обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Заборонити діяльність суб’єктів господарювання, які не дотримуються протиепідемічних норм, що прописані в постанові Кабінету міністрів України. Це дозволить органам контролю застосовувати заходи адміністративного впливу і карати саме тих, хто порушує протиепідемічні норми, а ті, хто дотримуються – щоб могли працювати в умовах карантинних обмежень".

Деталі: Ляшко додав, що у постанову внесуть рекомендацію суб’єктам господарювання впровадити окремий час для обслуговування  осіб старше 60 років, а саме з 10-ї до 12-ї години. За словами головного санлікаря, це не заборона людям похилого віку ходити в магазини чи аптеки в інший час, але МОЗ сподівається, що люди інших вікових груп не будуть в цей час відвідувати магазини й аптеки.

Ляшко зазначив, що люди віком "60+" найважче переносять коронавірусну хворобу і мають найбільше  ускладнень, 71% усіх смертей від COVID-19 в Україні – серед людей похилого віку.

МОЗ також буде пропонувати, щоб у "червоній зоні" застосовували всі передбачені обмеження, без вибірковості, якщо на цій території понад 320 хворих на 100 000 населення і показник позитивних результатів 20% від усіх протестованих за останні 7 днів.

За словами Ляшка, зараз у цілому по Україні такий показник – 19%, але є регіони, де 42%.

При цьому, з огляду на європейську аналітику, МОЗ пропонує у "червоних зонах" працювати магазинам, але в термін із 7-ї до 8-ї вечора і щоб кількість відвідувачів була не більше ніж 1 на 20 кв м.

Також пропонується в "червоних зонах" дозволити працювати садочкам і школам з 1-го до 4-го класу, а з 5-го класу – відправляти на дистанційну освіту.

Ляшко зазначив, що в Європі також запроваджують жорсткі карантинні заходи, хоча школи працюють.

В Україні ж попри рекорд одужань, знову антирекорд нових випадків COVID-19, а в лікарнях зайнято більше 27 тисяч ліжок.

Цьому передувало: Джерела "Української правди" повідомляли, що з наступного тижня в Україні планують значно посилити карантинні обмеження й нібито розглядають варіанти від "карантину вихідного дня" до запровадження комендантської години та штрафів за її порушення.

Згодом міністр охорони здоров'я Максим Степанов офіційно допустив введення в Україні "карантину вихідного дня" у зв’язку зі зростанням кількості хворих на COVID-19, однак виключив запровадження "комендантської години".

Він пояснив, що введення комендантської години можливе лише при запровадженні надзвичайного стану, який вводиться за рішенням РНБО указом президента і Верховною Радою.

3 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про штрафи для суб’єктів господарювання, які допускають відсутність масок чи респіраторів на громадянах.

Також МОЗ хоче, щоб штрафи для громадян за перебування у громадських спорудах і транспорті без масок оформлювалися на місці.

Знати більше: Скільки людей захворіли на COVID-19 в Україні та світі

Українці живуть так, наче коронавірусу не існує. Чому COVID-19 – це все ще страшно

Олена Рощенко, УП, доповнено

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...