Посилення карантину допоможе знизити захворюваність – епідеміолог

Неділя, 10 січня 2021, 14:14

Завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Тетяна Чумаченко розповіла, що післясвяткове посилення карантинних заходів в Україні допоможе перервати ланцюг передачі коронавірусу.

Джерело: коментар Чумаченко Укрінформу

Пряма мова: "Під час свят люди спілкувалися, хтось з них інфікувався. Інфікована людина заразна не з першого дня, а в кінці інкубаційного періоду. Після виникнення симптомів, десь один-два дні, вона вже починає виділяти збудника і може заразити інших. Коли ми в цей момент вводимо карантин і ця людина не спілкується з великим колом інших осіб, то таким чином ланцюжок передачі припиняється".

Деталі: За словами фахівця, ефективність посиленого карантину остаточно можна буде оцінити вже через два тижні.

Науковець переконана, що карантин однозначно має дати зниження захворюваності, але повної зупинки поширення COVID-19 все одно чекати не варто.

За її словами, це пов’язано з тим, що, по-перше, карантину не дотримуються так, як треба, а також тому, що складно відслідковувати контакти інфікованих.

Додатково: Чумаченко впевнена, що оцінити ефективність карантину можна буде після порівняння захворюваності до карантину із захворюваністю протягом двох тижнів після введення карантину. Справа у томУ, що максимальний інкубаційний період хвороби - 2 тижні. А в середньому він складає 5-6 днів, тому через п'ять-шість днів вже можна буде зробити перші попередні висновки про дієвість обмежень.

Нагадаємо: Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що згідно з прогнозом, вже цього тижня очікується сплеск захворюваності коронавірусом в Україні. Це зумовлено тим, що велика кількість людей заразилася під час новорічних свят.