Степанов заявив, що про COVID-вакцину домовлялися він і Зеленський

П'ятниця, 8 січня 2021, 13:59
Фото з Facebook Спепанова

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що до перемовин щодо забезпечення українців вакциною проти коронавірусу були залучені він як міністр та президент Володимир Зеленський.

Джерело: Степанов в ефірі Громадського радіо

Пряма мова: "ДП "Медзакупівлі" не є суб’єктом перемовин і ніколи ним не був, вони були оператором, якого ми визначили. Перемовини щодо забезпечення вакциною українців вів я, як міністр охорони здоров’я, до цього було залучено президента України, який спілкувався із керівниками держав, які виробляють вакцини, бо це питання національної безпеки".

Деталі: Водночас він додав, що функцію закупівлі має виконувати ДП "Медичні закупівлі", яке було створене для цього і яке є у підпорядкуванні МОЗ.

Степанов також знову нагадав, що "висловлювання директора підприємства і його поведінка не зрозумілі не тільки для нього, а і для багатьох людей, а це як мінімум псує імідж України на міжнародній арені, ускладнює перемовини з державами у плані вакцин".

Міністр вкотре висловив думку, що у подальшому МОЗ буде проводити закупівлі через іншу закупівельну агенцію. 

Передісторія: 

  • 3 січня гендиректор "Медзакупівель" Арсен Жумаділов звинуватив міністра охорони здоров'я Максима Степанова в неправомірній вимозі погоджувати всі закупівлі вакцин від COVID-19 із МОЗ і заявив, що надалі не має наміру цього робити.
  • Степанов заявив, що керівник ДП "Медзакупівлі" Арсен Жумаділов "своїми дописами і висловлюваннями дискредитує" Україну перед міжнародною спільнотою і "погіршує позиції" України в перемовинах щодо отримання вакцини проти коронавірусу.
  • Державне підприємство "Медзакупівлі України" звинуватило міністра охорони здоров’я Максима Степанова у маніпуляції і брехні.
  • Степанов також заявив, що найближчим часом МОЗ змінить компанію, яка буде займатися закупівлею вакцин.