Верховний суд залишив без руху другий позов Тупицького щодо відсторонення від посади

Середа, 3 березня 2021, 16:32
Фото df.news

Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду залишив без руху позов, яким голова Конституційного суду Олександр Тупицький удруге оскаржував указ президента про його відсторонення від посади судді КСУ.

Джерело: Верховний суд у Facebook

Дослівно: "Позивач звернувся до суду 26 лютого 2021 року, проте строк оскарження указу президента закінчився 29 січня 2021 року".

Деталі: Оскільки позовну заяву було подано з пропуском строку, то КАС ВС ухвалив залишити її без руху.

Суд також надав Тупицькому 10-денний строк із дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви "шляхом надання до суду заяви про поновлення строку оскарження та доказів поважності причин його пропуску".

Що було раніше: 3 лютого Верховний суд відмовився відкривати провадження за позовом до президента Володимира Зеленського про визнання його указу щодо відсторонення голови КС Олександра Тупицького протиправним.

Передісторія:

  • 29 грудня 2020 року Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного cуду Олександра Тупицького від посади судді КС строком на два місяці.
  • 30 грудня 2020 року у КС заявили, що вважають указ Зеленського про відсторонення Тупицького "юридично нікчемним", і закликали його скасувати. Правовий департамент секретаріату КС заявив, що Тупицький повинен далі виконувати свої обов’язки.
  • 19 січня ДБР заявило, що повідомило про підозру у злочинах за ч.2 ст.384, ст.386 ККУ (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань) Тупицькому, хоча сам Тупицький імітував її невручення і відвідував робоче місце.
  • 1 лютого стало відомо, що у Верховному суді оскаржують указ Зеленського щодо відсторонення від посади Тупицького.

Українська правда


powered by lun.ua