Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

На окупованому Донбасі утримують близько 300 заручників – Арестович

Неділя, 11 квітня 2021, 00:20
На окупованому Донбасі утримують близько 300 заручників – Арестович

Спікер Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, радник з інформаційної політики голови української делегації у ТКГ Олексій Арестович повідомив, що наразі на окупованій частині Донбасу бойовики утримують до 300 людей.

Джерело: Арестович, цитує Радіо Свобода

Пряма мова: "Гуманітарна група постійно розмовляє на цю тему. Поки перспективи марні. Тому що також прив’язується до політичних питань. Поки нікого не можемо... Ми постійно пропонуємо, надаємо щомісяця наші списки".

"Є частина людей, які утримуються в їх (незаконних збройних угруповань – ред.) там "пенітенціарній системі", є такі, які утримуються в таких тюрмах, як "Ізоляція".

Тобто фактично в нелегальній тюрмі. Ті хоч якусь подобу мають.

Вони також нелегітимні, нелегальні, але мають подобу сталого виправного закладу. А це ж просто катівня – "Ізоляція".

"Там треба все уточнювати. 260-240 осіб, як кажуть, за різними даними, як рахувати.

Є і інші цифри. Тобто це ще те, як їх встановлювати.

Є частина осіб і дуже велика, яка була захоплена на Донбасі, а зараз ми підозрюємо, що вони знаходяться в Російській Федерації.

Тобто це складна ситуація".

Деталі: За словами Арестовича, гуманітарна підгрупа в ТКГ обговорює тему звільнення полонених, але наразі про новий обмін не йдеться.

Спікер уточнив, що йдеться про близько 300 людей, утримуваних у різних локаціях.

При цьому точна цифра утримуваних бойовиками людей, за словами представника ТКГ, невідома.

Передісторія:

  • У грудні 2020 року омбудсмен Людмила Денісова повідомляла, що в катівнях окупанта на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишається 251 громадянин України. Такі самі дані наводила СБУ.
  • У 2020 році відбувся один обмін полоненими: за 20 полонених і заручників російській стороні передали 18 утримуваних осіб, яких звинувачували у різних злочинах в Україні (четверо з них відмовилися повертатися до окупантів).
  • На початку березня СБУ повідомила, що 268 людей вважаються незаконно позбавленими волі на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: