Ворог готує десантну морську операцію в Маріуполі – зведення штабу

Неділя, 17 квітня 2022, 06:48
Ворог готує десантну морську операцію в Маріуполі – зведення штабу
українські військові, фото: Генштаб

Генштаб Збройних Сил України повідомляє, що, імовірно, загарбники готуються до проведення десантної морської операції в Маріуполі.

Джерело: Генштаб ЗСУ

Дослівно: "Триває переміщення російських підрозділів на територію України з Курської, Брянської та Воронезької областей. Підрозділи збройних сил Російської Федерації, що перебувають на українській території, мають значні проблеми із забезпеченням. Водночас, змогли накопичити значні запаси боєприпасів.

Реклама:

У підрозділах окупантів, що знаходяться на лінії безпосереднього зіткнення, росте невдоволення особового складу, морально-психологічний стан залишається на низькому рівні. Російські військовослужбовці постійно скаржаться на відсутність ротації, техніку, яка постійно виходить з ладу, якість пального, що постачається та харчування".

Деталі: На Волинському і Поліському напрямках противник активних дій не проводив. Визначені підрозділи збройних сил Республіки Білорусь продовжують виконувати завдання з прикриття українсько-білоруського кордону на територіях Брестської та Гомельської областей.

На Сіверському напрямку зберігається імовірність ракетних ударів та здійснення артилерійських обстрілів з території Російської Федерації по об’єктах військової та цивільної інфраструктури у Чернігівській та Сумській областях.

ВІДЕО ДНЯ

На Слобожанському напрямку змін у складі та положенні сил противника не відзначається. Окупанти продовжують часткове блокування міста Харкова та обстріли його житлових районів.

На Донецькому і Таврійському напрямках ворог продовжував завдавати авіаційних ударів по Маріуполю. Проводив штурмові дії в районі морського порту.

Ведеться підготовка підрозділів 810-ї та 155-ї окремих бригад морської піхоти до проведення десантної морської операції. Інформація наразі уточнюється.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля ворог зосереджує на утриманні займаних позицій.

За наявною інформацією, у невизнаній Придністровській Молдавській Республіці, за участю представників федеральної служби безпеки РФ було проведено перевірку боєздатності 1-ї, 2-ї та 3-ї окремих мотострілецьких бригад збройних формувань ПМР. Підрозділи, що перевірялися, не готові до ведення бойових дій.

На тимчасово зайнятих окупантами територіях продовжується мародерство та насильницькі дії з боку російських військовослужбовців стосовно цивільного населення. Ці дії заохочуються їх військовим командуванням.

На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито десять атак ворога, знищено п’ятнадцять танків, двадцять чотири одиниці броньованої та десять одиниць автомобільної техніки, а також три артилерійські системи противника.

Угрупованням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено 13 повітряних цілей: один літак, один вертоліт, п’ять БПЛА та шість крилатих ракет.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: