Росіяни стурбовані "українською активністю" на лівому березі Дніпра Херсонщини – ISW

Четвер, 19 жовтня 2023, 03:58
Росіяни стурбовані українською активністю на лівому березі Дніпра Херсонщини – ISW
морський піхотинець, ілюстративне фото 37 окремої бригади морської піхоти

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що українські морпіхи просунулися на окупованому березі Дніпра, і росіяни стурбовані можливістю "більш масштабної української операції" на окупованій Херсонщині.

Джерело: ISW

Деталі: Російські джерела стверджують, що 17-18 жовтня підрозділи двох українських бригад морської піхоти, ймовірно, ротного складу, здійснили наступ через річку Дніпро на східний (лівий) берег Херсонської області.

Реклама:

Геолокаційні кадри, опубліковані 18 жовтня, вказують на те, що українські сили просунулися на північ від Піщанівки (14 км на схід від Херсона і 3 км від річки Дніпро) і в Пойму (11 км на схід від Херсона і 4 км від річки Дніпро).

В огляді вказують на те, що російські джерела висловлювали стурбованість триваючою українською активністю на східному березі Херсонської області і розглядали цю активність як частину потенційної більш масштабної української операції.

На думку експертів, занепокоєння Росії щодо здатності російських військ відбити потенційну українську наступальну операцію через Дніпро може бути частково пов'язане зі станом російського угруповання військ на лівому березі.

ВІДЕО ДНЯ

За останні місяці російське командування перекинуло відносно більше елітних підрозділів з херсонського напрямку для підтримки оборонних операцій на заході Запорізької області, оскільки, ймовірно, розглядає Херсон як спокійний сектор, а нинішній склад сил у цьому районі, ймовірно, є відносно менш боєздатним.

У звіті зазначається: ISW не буде спекулювати на масштабах і перспективах триваючої української активності на східному березі Херсонської області, але не оцінює, що українські сили створили плацдарм на східному березі Херсонської області, придатний для подальшого маневру значними механізованими силами.

Однак, додають фахівці, слід зазначити, що відомі і загалом надійні російські джерела обговорюють українські дії на східному березі як більш масштабні, ніж раніше задокументовані тактичні рейди українських сил через річку.

Ключові висновки ISW за 18 жовтня:

  • Російські джерела стверджують, що, ймовірно, ротні підрозділи двох українських бригад морської піхоти здійснили атаку через Дніпро на східний (лівий) берег Херсонської області 17-18 жовтня.
  • Росіяни висловили виразну стурбованість триваючою українською активністю на східному березі Херсонської області і розглядають ці дії як частину потенційної більш масштабної української операції.
  • ISW не буде спекулювати на масштабах і перспективах триваючої української активності на східному березі Херсонської області, але не вважає, що українські сили створили плацдарм на східному березі Херсонської області, придатний для подальшого маневру значними механізованими силами на даний момент.
  • Українські війська продовжували контрнаступальні операції на сході та півдні України і, за повідомленнями, просунулися вперед під Бахмутом і в західній частині Запорізької області.
  • Західні ЗМІ повідомили, що США поки що надали Україні обмежену кількість ракет ATACMS, а Кремль стримано відреагував на надання цих систем.
  • Супутникові знімки від 17 жовтня свідчать про те, що удар українських ATACMS по аеродрому в Бердянську, ймовірно, завдав значної шкоди російським літакам і аеродромній інфраструктурі, але ISW поки що не може підтвердити масштаби пошкоджень.
  • Президент Росії Володимир Путін заявив про своє бажання поглиблювати російсько-китайські економічні та політичні зв'язки, але не оголосив про жодні практичні зміни на міжнародному форумі "Один пояс, один шлях" у Пекіні 18 жовтня.
  • Російські війська проводили наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, на Авдіївському напрямку, на південний захід від Донецька, у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей, на заході Запорізької області та просунулися на південь від Авдіївки.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування