Керівники ОБСЄ засудили масовані повітряні атаки Росії проти України

Середа, 3 січня 2024, 02:58
Керівники ОБСЄ засудили масовані повітряні атаки Росії проти України
ілюстративне фото Getty Images

Чинний голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Буяр Османі, міністр закордонних справ Мальти Ян Борг і генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід засудили масовані повітряні атаки Росії на Україну.

Джерело: спільна заява керівників ОБСЄ

Дослівно: "Новий рік розпочався так само гнітюче, як закінчився попередній. Смерть і руйнування забрали життя жінок, чоловіків, хлопчиків і дівчаток та зруйнували життєво важливу інфраструктуру.

Реклама:

Щодня від цього жахливого конфлікту страждають цивільні особи. Вони ніколи не мали стати жертвами смертоносних атак безпілотників і ракет".

Деталі: У заяві зазначається, що керівники ОБСЄ "найрішучішим чином" засуджують "ці триваючі атаки" і закликають "до негайного припинення нещадного насильства, яке не робить нічого, окрім як поширює замкнене коло біди і страждань".

"Ми закликаємо негайно припинити цю війну", – додають у заяві.

ВІДЕО ДНЯ

Що було раніше:

  • 2 січня росіяни запустили по Україні 99 ракети різних типів, з них 72 вдалося знищити. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що росіяни атакували цивільну та критичну інфраструктуру, промислові та військові об’єкти. В основному цілили по столиці.

Передсторія:

  • Це вже друга масована атака по Україні і столиці зокрема за останні 5 днів.
  • Вночі та вранці 29 грудня Росія здійснила наймасованіший удар з повітря по Україні. Під ударом опинилися Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Запоріжжя та інші міста.
  • На другий день після атаки президент Володимир Зеленський повідомив, що загинули 39 осіб. Пізніше кількість жертв цього удару зросла. Тільки у Києві загинули 28 людей. 
  • Тоді окупанти випустили по Україні 158 повітряних цілей – безпілотників і ракет різного типу. ППО вдалося знищити 114 із них. За даними Повітряних сил, РФ застосувала практично всі типи наявного в неї озброєння.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування