В Естонії підтримали ідею Макрона щодо західних військ в Україні

Четвер, 29 лютого 2024, 11:15
В Естонії підтримали ідею Макрона щодо західних військ в Україні
Емманюель Макрон і Кая Каллас, фото з X (Twiiter) Kaja Kallas

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ в Україну.

Джерело: Кая Каллас у подкасті "Power Play" від Politico, пише "Європейська правда"

Деталі: Каллас висловила свою позицію через кілька днів після того, як президент Франції Емманюель Макрон викликав справжню бурю, натякнувши на таку можливість.

Реклама:

Вона зауважила, що лідери повинні обговорити всі можливості за зачиненими дверима, в тому числі те, що ще можна зробити, щоб допомогти Україні.

Пряма мова: "Я думаю, що це також сигнали, які ми посилаємо Росії, що ми не виключаємо різні варіанти. Тому що всі країни зрозуміли, що ми повинні зробити все, щоб Україна перемогла, а Росія програла цю війну".

Передісторія: 

ВІДЕО ДНЯ
  • 27 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що на конференції в Парижі обговорювали можливість відправки сухопутних військ західних країн в Україну, але консенсусу не дійшли. 
  • Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що війська західних країн у разі теоретичного відправлення в Україну не братимуть участі в бойових діях.
  • Слова Макрона викликали негативну реакцію з боку урядів країн-союзниць, лідери яких поспішили запевнити, що не будуть відправляти війська.
  • Більшість країн НАТО виключили відправку військ в Україну – в тому числі Німеччина, Британія і США. Але міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що він вдячний за дебати, які ініціював Макрон.
  • Москва гнівно відреагувала на висловлювання Макрона, попередивши, що розгортання західних військ в Україні неминуче призведе до конфлікту між Росією і НАТО.
  • Президент України Володимир Зеленський зазначив, що будь-які ініціативи світових лідерів, спрямовані на посилення України у відбитті агресії РФ, будуть хорошими для всього світу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування