Відмова від літнього часу, врегулювання статусу старост, ініціатива щодо механізму захисту ветеранів

Вівторок, 9 березня 2021, 18:05

Подкаст доступний на Apple PodcastsGooglePodcastsSoundcloudSpotify та на інших платформах 

Це 33-й випуск подкасту "Ок, і шо?". Тут аналітики Центру спільних дій розповідають про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.

У новому епізоді ведучі Андрій Андрушків та Назар Заболотний обговорюють таке:

  • законопроєкт про відмову від літнього часу і переведення стрілок годинників, який ухвалили за основу 3 березня 2021 року. Віце-спікер Руслан Стефанчук пропонує скасувати сезонний перехід часу на території України
  • врегулювання статусу старост. Хто тепер призначатиме старосту? Який буде характер трудових відносин старости з радою? І яка кількість мешканців має бути в старостинському окрузі?
  • перекладання проблеми з нестачею місць у дитячих садках на органи місцевого самоврядування. Закон зобов’язує органи місцевого самоврядування створювати і утримувати мережу закладів дошкільної освіти, гарантує кожній дитині право здобувати дошкільну освіту в найбільш доступному закладі дошкільної освіти і визначає, хто першочергово зараховується в такі заклади.
  • законопроєкт про створення Національного військового меморіального кладовища, який прийняли вже у першому читанні 3 березня. Такі кладовища існують у всьому світі. Навіщо вони нам?
  • президент пропонує захистити ветеранів та громадських діячів, які боролися з російською агресією чи могли стати жертвами свавілля правоохоронців чи несправедливих судових рішень. Для цього він хоче створити механізм аналізу актуальних (з 2014 р. і донині) та резонансних кримінальних справ і вироків проти них.

powered by lun.ua

Ок і шо?

"Ок і шо?" – це подкаст від "Центру спільних дій" про усі ці не завжди зрозумілі рішення, які ухвалює влада. Іноді їх так багато, що громадяни не можуть відрізнити, де добро, спрямоване на розвиток країни, а де - відверте зло, яке загрожує демократії.

Ми будемо відфільтрувати найважливіші ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента та розповідати про них простою та зрозумілою мовою кожного тижня!

Канали