Меньше СМСок, больше законов! Выступление Зеленского в Раде

Четверг, 29 августа 2019, 17:30
фото: Дмитрий Ларин

29 серпня відбувається перше урочисте засідання Верховної Ради 9 скликання. Новообрані депутати вже склали присягу, Дмитро Разумков офіційно став спікером нового парламенту.

Прем'єр-міністром України був призначений Олексій Гончарук, невдовзі має бути затверджений склад нового Кабміну.

Під час засідання президент Зеленський звернувся з промовою до новоспечених народних депутатів. "Українська правда" наводить повний текст його промови. 

Звертаюсь до вас, народні депутати: давайте більше працювати, давайте голосувати. Я вас дуже прошу, народ чекає. Менше СМСок, більше законів, будь ласка. Ми всі чекаємо!

Вітаю Верховну Раду 9 скликання зі вступом до повноважень і початком роботи. Це дійсно незвично бачити цю залу заповненою. Хочеться, щоб так було завжди, а не тільки коли фуршет з нагоди урочистого засідання. Працюйте, і швидше буде фуршет.

Дорогі українці! Нещодавно минуло 100 днів моєї президентської каденції. Було багато різних оцінок. Але повірте, найкритичнішу оцінку я даю сам собі. 

Цей період можна назвати тихою прогулянкою у сутінках, з включеними фарами та на першій швидкості. Це правда. Я впевнений, що зараз країна нарешті зможе увімкнути 5-ту швидкість і впевнено рухатися шляхом змін.

Я дуже радий, що у нас з'явився парламент, який готовий дійсно працювати. Не займатися популізмом, не завалювати важливі рішення тисячами безглуздих поправок, а втілювати реальні реформи, на які втомилися вже чекати і громадяни України, і весь цивілізований світ. 

Я щасливий, що найближчим часом з'явиться дієздатний та ефективний уряд, який представить програму дій до затвердження річних інвестиційних програм міжнародних інвесторів. А отже, Україна буде у фокусі їхньої уваги. 

Шановні депутати! Скажу вам відверто, вітати вас було б певним злорадством. Рівень довіри до нового парламенту – величезний. А отже, рівень відповідальності та очікувань ще більший. 

Перед вами цілий ряд викликів та завдань. Це і впровадження народовладдя, і довгоочікуване зняття депутатської недоторканності, і закон про імпічмент. 

Це дієва реформа правоохоронних органів та судової системи. Продовження реформ децентралізації та євроінтеграції. 

Це лібералізація економіки, створення потужного інвестиційного магніту для залучення іноземних інвестицій. 

Побудова цифрової держави в смартфоні, коли черги у держустановах та пекельна бюрократія підуть наприкінці у минуле. 

Це подолання рейдерства, подолання монополії, подолання контрабанди. 

Здобуття реальної енергетичної незалежності, енергоефективності та вирішення проблем з тарифами. 

Розбудова промисловості, аграрного сектору, інфраструктури, медицини. Покращення нашої освіти та відродження української науки.

І найголовніше – зміцнення національної безпеки і оборони, завершення війни на Донбасі та повернення анексованого Російською Федерацією Криму.

Усього цього очікує наше суспільство. І все це нам з вами належить зробити. 

Вже зараз точно зрозуміло: Рада цього скликання увійде в історію. Питання одне – як саме.

Ви маєте усі шансі потрапити до підручиників як парламент, який зробив неймовірне, який втілив усе, що не змогли зробити попередні 28 років, як парламент, де не було бійок – я вас дуже прошу, прогулів – я вас дуже прошу, кнопкодавства. Вся Україна вас дуже просить. Тільки конструктив та щоденна кропітка робота на благо українського народу.

Або. Або, не дай Боже, ви увійдете в історію як парламент, який проіснував найменше – один рік. 

Фактично, це ваш, це ваш, це наш випробувальний термін. Повірте, я вже знаю, що розпускати Верховну Раду не так страшно. Але я щиро вірю, це правда, від душі, від серця, я щиро вірю і я щиро сподіваюсь, що цього не станеться.

Давайте зробимо, як тут всі казали, всі депутати, всі партії, давайте зробимо це разом.

Дякую вам. Слава Україні!powered by lun.ua
Главное на Украинской правде
Подпишитесь на наши уведомления!