Новый режим

180 просмотров
Понедельник, 15 октября 2012, 10:06
Павел Садоха
председатель Союза украинцев в Португалии

Нещодавно лідери українських громадських організацій Португалії спробували використати своє громадянське право і дати оцінку роботі органів державної влади.

В даному випадку – Посольства України в Португалії.

Справа стосувалася відкритого листа до міністра закордонних справ України із зауваженнями щодо вибіркової співпраці посольства з громадськими організаціями в Португалії.

Точніше, про особливі симпатії посла України до так званих громадських організацій іммігрантів з країн СНД, в яких українці, за твердженням високого дипломата, складають більшість.

Не будемо вдаватися в полеміку про методи кількісного визначення українськими урядовцями більшості. Процедура прийняття і застосування закону про мовну політику в Україні напевне відкриє нові перспективи в арифметиці.

Лиш зауважимо, що окремі лідери цих організацій, декларуючи в Португалії захист іммігрантів, міжкультурний діалог та слов’янську єдність, насправді люб’язно спілкуються з одіозними російськими політиками, що відкрито зневажають Україну.

"Жириновський запропонував садити до в'язниці українців, які не бажають їхати з Росії". Або: Віце-спікер Держдуми РФ, скандальний лідер ЛДПР Володимир Жириновський, заявив, що південний схід України приєднається до Росії через п'ять років. Про це він сказав в ефірі радіостанції Эхо Москвы.

 

Так ось, замість українських дипломатів – відповідь на наш лист ми отримали не від міністра закордонних справ України і навіть не від посла, а від представників Координаційної Ради російських співвітчизників!?

При цьому в агресивній, ультимативній формі – "Не сметь!", і з вихвалянням в різний спосіб "чудової" роботи посольства. В прекрасних традиціях невмирущого СССР, вихідцями з якого вони себе називають.

І тут, для нас, українців, постає нова проблема. Як же ж нам тепер пояснювати португальцям, який в Україні політичний режим, якщо дипломатів від свого народу захищає координаційна рада співвітчизників іншої держави?

Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)