Новый режим

Понедельник, 15 октября 2012, 10:06

Нещодавно лідери українських громадських організацій Португалії спробували використати своє громадянське право і дати оцінку роботі органів державної влади.

В даному випадку – Посольства України в Португалії.

Справа стосувалася відкритого листа до міністра закордонних справ України із зауваженнями щодо вибіркової співпраці посольства з громадськими організаціями в Португалії.

Точніше, про особливі симпатії посла України до так званих громадських організацій іммігрантів з країн СНД, в яких українці, за твердженням високого дипломата, складають більшість.

Не будемо вдаватися в полеміку про методи кількісного визначення українськими урядовцями більшості. Процедура прийняття і застосування закону про мовну політику в Україні напевне відкриє нові перспективи в арифметиці.

Лиш зауважимо, що окремі лідери цих організацій, декларуючи в Португалії захист іммігрантів, міжкультурний діалог та слов’янську єдність, насправді люб’язно спілкуються з одіозними російськими політиками, що відкрито зневажають Україну.

"Жириновський запропонував садити до в'язниці українців, які не бажають їхати з Росії". Або: Віце-спікер Держдуми РФ, скандальний лідер ЛДПР Володимир Жириновський, заявив, що південний схід України приєднається до Росії через п'ять років. Про це він сказав в ефірі радіостанції Эхо Москвы.

 

Так ось, замість українських дипломатів – відповідь на наш лист ми отримали не від міністра закордонних справ України і навіть не від посла, а від представників Координаційної Ради російських співвітчизників!?

При цьому в агресивній, ультимативній формі – "Не сметь!", і з вихвалянням в різний спосіб "чудової" роботи посольства. В прекрасних традиціях невмирущого СССР, вихідцями з якого вони себе називають.

І тут, для нас, українців, постає нова проблема. Як же ж нам тепер пояснювати португальцям, який в Україні політичний режим, якщо дипломатів від свого народу захищає координаційна рада співвітчизників іншої держави?

Павло Садоха, голова Спілки українців у Португалії, для УПpowered by lun.ua

Может ли регулирования внутренних цен спасти украинский рынок нефтепродуктов?

Неуловимый Joe Biden, или Что происходит с петициями

Не веришь в изменения климата? Природа тебя убедит

Как быть счастливым – теория и наука счастья

От структуры финансирования компаний к элитным заемщикам — один олигархический шаг

В Украине заработали е-больничные. Что это значит?