Чем занят президент?

14 просмотров
Вторник, 20 ноября 2012, 16:20
Алексей Красноперов
политолог

Щонайменше здивування викликає набір зустрічей і візитів, що їх здійснив Віктор Янукович за час після дня віборів.

Так, зайшовши на офіційний президентський сайт в очі кидається, що Янукович побував на Кіпрі, а також провів зустріч із молодіжними і студентськими лідерами.

Ще глава держави взяв участь у нараді з керівництвом прокуратури. Власне, все. Інших принципово важливих подій у президентському графіку не сталося.

Приміром, Віктор Янукович не дав прес-конференцію щодо результатів виборів, лише обмежився звільненням кількох чиновників середньої ланки.

Він не зустрівся з представниками спостерігачів, не провів нараду із керівництвом НБУ щодо курсової політики, чи то розширене засідання Кабміну із приводу падіння темпів промислового виробництва, зниження показників ВВП тощо.

Студентські лідери і прокурори – саме ці найголовніші теми зацікавили главу держави після складних і неоднозначних виборів.

Із міжнародними зустрічами така ж точно ситуація. Президент не полетів у Брюссель, Вашингтон, Москву чи Пекін. Він полетів на Кіпр боротися з офшорами. Справа, звичайно, корисна, якщо не брати до уваги, що це далеко не єдиний офшор, куди "тікають" капітали з України.

Чим продиктований такий дивний вибір зустрічей і візитів? Чому в ситуації, коли у країни є важливі, принципові питання, що потребують вирішення, озвучення позицій керівництва держави, вибору вектору руху і стратегій дій, президент займається другосортними чи навіть третьосортними справами.

Не хочу образити студентських лідерів, але навряд чи постановочна зустріч з ними важливіша за падіння ВВП чи сумнівну легітимність нового парламентського скликання.

Янукович не розуміє, які проблеми є першочерговими і на що треба звертати увагу, чим займатися передусім?

Цього не може підказати йому оточення?

Ні. Видається, справа в іншому. Президента давно тримають у "теплій ванній" хороших новин і приємних зустрічей, не даючи зіткнутися із реаліями. І саме через це він втратив відчуття реальності.

Аби президент не нервував на міжнародних переговорах у світових столицях, де йому ставитимуть незручні питання – не важливо у Москві чи у Вашингтоні, адже питання там різні, проте всі незручні – його везуть на Кіпр.

Аби Януковича не питали про ставлення до фальсифікацій і йому не доводилося червоніти за стан економіки – йому підсовують студентських лідерів. Ці старанно навчені на репетиціях хлопці про 223-й округ точно не спитають.

Взагалі рівень замкненості і постановочності спілкування глави держави із громадянами, награність, штучність та однобокість комунікації президент-суспільство нагадує часи Брежнєва.

Тільки у новому суспільстві до рота гаранту заглядають не всі, тож наповнення "теплої ванної" доводиться добирати все старанніше.

Президент, який претендує на те, аби бути національним лідером, а не головним феодалом на підконтрольній території, не може замикатися в собі, уходити від проблем. Він має бути відкритим і йти на вольові кроки для розв’язання цих проблем.

Та поки що ситуація йде до того, що Янукович одного разу прокинеться у своїй "теплій ванній" і здивовано з’ясує, що навколо неї зруйновані стіни, а "Король – голий!".

І дуже гірко, по-перше, що персональне відсторонення президента від ситуації поглиблює проблеми всієї країни.

По-друге, гірко, що він і близько не збирається прокидатися, навпаки, дедалі більше впадаючи в політичний сон під приспіви оточення про "покращення".

Адже ви також не знаєте, чим зараз зайнятий президент?

Олексій Краснопьоров, політолог, спеціально для УП

powered by lun.ua
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)