Чем занят президент?

36 просмотров
Вторник, 20 ноября 2012, 16:20
Алексей Красноперов
политолог

Щонайменше здивування викликає набір зустрічей і візитів, що їх здійснив Віктор Янукович за час після дня віборів.

Так, зайшовши на офіційний президентський сайт в очі кидається, що Янукович побував на Кіпрі, а також провів зустріч із молодіжними і студентськими лідерами.

Ще глава держави взяв участь у нараді з керівництвом прокуратури. Власне, все. Інших принципово важливих подій у президентському графіку не сталося.

Приміром, Віктор Янукович не дав прес-конференцію щодо результатів виборів, лише обмежився звільненням кількох чиновників середньої ланки.

Він не зустрівся з представниками спостерігачів, не провів нараду із керівництвом НБУ щодо курсової політики, чи то розширене засідання Кабміну із приводу падіння темпів промислового виробництва, зниження показників ВВП тощо.

Студентські лідери і прокурори – саме ці найголовніші теми зацікавили главу держави після складних і неоднозначних виборів.

Із міжнародними зустрічами така ж точно ситуація. Президент не полетів у Брюссель, Вашингтон, Москву чи Пекін. Він полетів на Кіпр боротися з офшорами. Справа, звичайно, корисна, якщо не брати до уваги, що це далеко не єдиний офшор, куди "тікають" капітали з України.

Чим продиктований такий дивний вибір зустрічей і візитів? Чому в ситуації, коли у країни є важливі, принципові питання, що потребують вирішення, озвучення позицій керівництва держави, вибору вектору руху і стратегій дій, президент займається другосортними чи навіть третьосортними справами.

Не хочу образити студентських лідерів, але навряд чи постановочна зустріч з ними важливіша за падіння ВВП чи сумнівну легітимність нового парламентського скликання.

Янукович не розуміє, які проблеми є першочерговими і на що треба звертати увагу, чим займатися передусім?

Цього не може підказати йому оточення?

Ні. Видається, справа в іншому. Президента давно тримають у "теплій ванній" хороших новин і приємних зустрічей, не даючи зіткнутися із реаліями. І саме через це він втратив відчуття реальності.

Аби президент не нервував на міжнародних переговорах у світових столицях, де йому ставитимуть незручні питання – не важливо у Москві чи у Вашингтоні, адже питання там різні, проте всі незручні – його везуть на Кіпр.

Аби Януковича не питали про ставлення до фальсифікацій і йому не доводилося червоніти за стан економіки – йому підсовують студентських лідерів. Ці старанно навчені на репетиціях хлопці про 223-й округ точно не спитають.

Взагалі рівень замкненості і постановочності спілкування глави держави із громадянами, награність, штучність та однобокість комунікації президент-суспільство нагадує часи Брежнєва.

Тільки у новому суспільстві до рота гаранту заглядають не всі, тож наповнення "теплої ванної" доводиться добирати все старанніше.

Президент, який претендує на те, аби бути національним лідером, а не головним феодалом на підконтрольній території, не може замикатися в собі, уходити від проблем. Він має бути відкритим і йти на вольові кроки для розв’язання цих проблем.

Та поки що ситуація йде до того, що Янукович одного разу прокинеться у своїй "теплій ванній" і здивовано з’ясує, що навколо неї зруйновані стіни, а "Король – голий!".

І дуже гірко, по-перше, що персональне відсторонення президента від ситуації поглиблює проблеми всієї країни.

По-друге, гірко, що він і близько не збирається прокидатися, навпаки, дедалі більше впадаючи в політичний сон під приспіви оточення про "покращення".

Адже ви також не знаєте, чим зараз зайнятий президент?

Олексій Краснопьоров, політолог, спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)