Тюремные заметки: Каждая из нас научится своему, а потом вместе будем непобедимыми

20 просмотров
Среда, 13 мая 2015, 14:47
Надежда Савченко
народный депутат Украины, узница Путина

"Українська правда" продовжує публікувати тексти з в'язниці, які передала Надія Савченко - українська льотчиця, викрадена 18 червня 2014 проросійськими сепаратистами, яка знаходиться відтоді в ув'язненні.

Правила гри: в партнерстві з Kyiv Post, Української Правдою, Huffington Post та іншіми газетами і журналами, запускаємо подвійний виклик: пам'ятайте Надю і робіть все, абсолютно все, щоб домогтися ії звільнення. 

*   *   *

1. "Мене коли сюди посадили, я камеру відразу прибирати почала і вгледівши павучка – ганялась за ним, щоб його прибити, а потім подумала, що ж я роблю!? Це ж тепер мій єдиний друг, живе створіння. З тих пір павучок в мене живе і іноді вилазить на стіл іпрогулюється коли я обідаю. Спостерігати за ним цікаво. Він дуже маленький. Я подумала,       що ти такому сусідству не зраділа б, але мені й то за радість :о) Ну це в мене був час танатхнення, то я розписалась. Сподіваюсь в тебе буде час це читати, бо в мене за звичай  дуже мало часу твої листи читати, на жаль, а взяти із собою не можна".

2. "Пройшов вже тиждень. Скоро повинні прийти адвокати. Сьогодні цілий день йде дощ. Нарешті! Спека вже дістала. Зранку до мене на прогулочний дворик, стіни якого з бетону, підлога з асфальту, а стеля із залізного дроту та сітки – залетіла пташка. Маленька, схожа на горобця, але з тоненьким дзьобом. Побула, правда не довго, але може ще прилетить. Це вперше залітала. Тепер в мене є ще один друг тут, крім павучка, і мене ще тут залишать на два місяці, виродки!"

3. "Часу в мене тут хоч греблю гати! А от часу побути з тобою – дуже не вистачає. Хлопці, адвокати, приходять не надовго, і завжди треба стільки справ розглянути, стільки кореспонцедції перечитати, що не встигаю тобі нормально відповісти. Заготовки пишу заздалегідь, ось як цю, а проходить час і вони вже не актуальні, та ще й говорити доводиться путанками, щоб ніхто крім нас не зрозумів… Найбільше мене зараз турбує те, що у вас грошей немає.

4. Мені дуже шкода, що тобі довелося залишити архітектуру. Ну час зараз такий, що все руйнується, але ж потім треба буде будувати. Вірю, що твої мости ще попереду: в Луганську – міст "Українських Націоналістів", в Донецьку – міст "Правого Сектору"! ;)
Я зараз тобі навіть трохи заздрю. Ти зараз набуваєш колосального життєвого досвіду, в той час як я, "герой уявний", просиджую півроку свого життя у в’язниці, та ей  в камері-одиначкі. Хоч би в загальній. То може тюремних премудростей навчилася б, а так…

Але все що нас не вб’є – зробить нас сильнішими! Кожна з нас, в свою чергу навчиться свого, а потім разом будемо непереможними!

5. "Коли писала звернення до свого народу і казала, що гроші – не надсилати, а підтримувати мене духом, про тебе я тоді щось не подумала і гадала що ти ще працюєш, і хотіла щоб ти зрозуміла, що не потрібно мене так р’яно визволяти. Чорт мене не візьме! Але ти права, я б за тебе теж хвилювалася і з шкірі лізла."

 Надія Савченкоpowered by lun.ua
Мир ценой государства: в этом ли счастье?
Требуя мир здесь и сейчас, каждый из нас задуматься над его ценой и готовы ли мы ее платить. (укр.)
Почему обличители коррупции – это прорыв для Украины?
Украина сейчас имеет уникальный шанс получить надежный инструмент в борьбе с коррупцией, а также гарантировать обличителям коррупции не только надежную защиту, но и финансовое вознаграждение. (укр.)
Как снизить цены на лекарства в Украине
Преодоление "вечнозеленых патентов" и усовершенствование законодательства в сфере снабжения лекарств на территории Украины – пазл, который составляет уже третье Правительство в Украине после Революции Достоинства. (укр.)
К 30-летию легализации УГКЦ: поход по улицам Львова 17 сентября 1989
В день 50-лиття начала "Золотого сентября" свыше 250 тысяч людей вышли на улице Львова, требуя легализации Украинской Греко-католической Церкви. (укр.)
Украина поедания, а не развития. Почему нам нужны новые технологии?
Единственным шансом для развития экономики Украины является научно-техническая политика правительства, иначе мы останемся страной проедания, а не развития. (укр.)
Не только к Трампу: почему в США Зеленский должен говорить об экологии
Успеет ли новое правительство утвердить новый вклад по сокращению выбросов или Владимир Зеленский поедет на саммит ООН лишь с очередными обещаниями об усилении этой работы в Украине? (укр.)
Почему стоит выйти на Марш за климат в Украине вместе с нами
Украинцам больше не нужно представлять далекие ледники Исландии, буревалы на Филиппинах, лесные пожары ли Амазонии. Климатический кризис дошел и до нас. (укр.)