Петиция президенту - два месяца без результата. На очереди - ВР

87 просмотров
Пятница, 30 октября 2015, 10:05
Игорь Курус
координатор Общественной кампании "За ответственную власть"

29 серпня на сайті президента України уперше з'явився інтернет-ресурс, де громадяни України мають змогу ініціювати і підписувати петиції до влади. Минуло два місяці, і ми вже можемо підвести деякі підсумки.

Отже:

– за 60 днів українці створили 16500 петицій, приблизно по 8250 петицій в місяць;

– 28 петицій, або 0,17% від загальної кількості, набрали більше 25 тисяч підписів. З них одна петиція стосується екології, 5 – економічних питань, 5 петицій мають кадрові пропозиції і 17 петицій стосуються посилення контролю та відповідальності влади;

– президент України надав відповідь на 15 петицій: 11 з них перенаправив до інших органів влади, більшість з яких до Верховної Ради; 2 відповіді – власна думка президента, або авторів відповіді; 1 відповідь – звичайна відписка.

За 2 місяці ми не побачили жодної прямої дії з боку президента на побажання громадян. Навіть така ідея, як відміна грошової застави для корупціонерів, яка не потребує особливого обговорення, а в наших умовах є ефективним інструментом боротьби з хабарництвом, була відправлена президентом у Верховну Раду для створення робочої групи, для всебічного обговорення і так далі.

Чомусь працівники АП забувають, що президент має право законодавчої ініціативи. І питання, які потребують негайного реагування, могли б бути направлені до ВР, як законодавча ініціатива гаранта Конституції, а не у вигляді відписки, чи пропозиції ще щось створити і обговорити.

Минуло більше місяця, як президент дав відповіді на перші петиції. Але досі не відомо про створення та роботу будь-якої робочої групи чи загального обговорення питань, які ініціювали громадяни.

Також викликає здивування пасивність політичних партій, які б мали звертати увагу на думку громадян. Чому досі жодна з парламентських партій не ініціювала розгляду петиції, які належать до компетенції законодавчого органу, у парламенті?!

В цілому, можна констатувати, що інструмент петиції в Україні владою використовується для загального моніторингу суспільно-політичних настроїв громадян та елементарного "випуску пари" напередодні виборів.

Закликаю парламентські фракції більш уважніше придивитися до петицій і внести до Верховної Ради законопроект, який би урегульовував функціонування цього ефективного механізму комунікації між владою і суспільством.

Особливо – зважаючи на те, що 28 жовтня у тестовому режимі запрацювала сторінка петицій на сайті Верховної Ради.

Досить імітувати реформи, і усю позитивну практику демократичних країн – таку як вибори, люстрацію, антикорупцію, а тепер і петицію – перетворювати у профанацію.

Ігор Курус, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)