Їм байдуже

8 переглядів
Понеділок, 13 грудня 2010, 18:26
Андрій Новак
кандидат економічних наук, для УП

Впродовж цього року Україна прожила три масштабні трагедії: зовнішньополітичну – підписання "Харківських угод"; гуманітарну – українофобські афери міністра освіти; економічну – ухвалення антиреформаторських Бюджетного і Податкового кодексів і галопуюче накопичення державного боргу.

На кожну із цих трагедій українське суспільство реагувало адекватно – протестами різних форм і масштабів.

Проти підписання Харківських угод акції протесту тривали в стінах та навколо парламенту. Протести були викликані тим, що угоди були, м'яко кажучи, несиметричні – заради примарної короткострокової економічної псевдовигоди Україна підписувалась на довготривалу військово-політичну кабалу із постійною небезпекою силового шантажу.

Проти відверто реваншистських з елементами послідовної українофобії дій міністра освіти протести пройшли під стінами Міністерства освіти та в самих навчальних закладах.

Переписування історії з антиукраїнськими трактуваннями, спотворення вдалої освітньої реформи, відверті українофобські публічні виступи, неприхована ненависть до всього українського, яка проявлялась у кожній публічній оцінці – все це не може не викликати спротиву суспільства та несприйняття ініціатора таких дій, та ще й на посаді міністра, та ще й "освіти".

Проти неякісного і антиреформаторського Податкового кодексу акції протесту пройшли по всій Україні. В Києві, на Майдані тривала "центральна" акція спротиву.

Підстав для протесту було більше ніж достатньо, адже ПК примушує малий і середній бізнес працювати у зовсім інших податкових правилах, у ще жорсткіших адміністративних лещатах. Натомість для великого бізнесу формує неадекватно лояльні умови, порушуючи принцип рівності всіх перед законом.

Які ж висновки зробила влада із своїх помилкових рішень і негативної реакції суспільства на них? Чи були ті рішення виправлені, а їх автори покарані, хоча б займаними посадами?

Влада висновки зробила, але – з точністю до навпаки.

Натхненники "Харківських угод" Клюєв та Колесніков не лише не позбулись посад, а й на додаток до своїх віце-прем'єрських отримали ще й кожен по міністерству – міністерство економічного розвитку і торгівлі та міністерство інфраструктури ( транспорту та туризму).

Головний виконавець нових енергетичних угод з РФ – Юрій Бойко – отримав (як винагороду?) на додачу до свого Міністерства енергетики ще й вугільну галузь (після ліквідації її профільного міністерства).

"Герой" гуманітарної сфери Табачник, напевне за дуже великі "заслуги", незважаючи на шалений суспільний негатив, не лише не позбувся посади, а на додаток до сфери освіти й науки отримав у своє управління ще й молодь та спорт в об'єднаному Міністерстві.

Головний економічний "реформатор" і автор Бюджетного і Податкового кодексів Тігіпко, не дивлячись на найнижчі експертні оцінки цих документів і небачені досі масові всеукраїнські акції протесту, не лише не був звільнений, а й отримав на додачу до свого віце-прем’єрства ще й Міністерство соціальної політики.

Виходить, владі абсолютно байдуже, як ставиться суспільство до її ініціатив. Вона зневажає думку українців.

От і виходить – "протестуй не протестуй – отримаєш...зміни в Кабміні".

Андрій Новак, кандидат економічних наук, голова Комітету економістів України, для УПpowered by lun.ua
Конфлікт із минулого: як історія розсварила двох ключових союзників США
Конфлікт між Південною Кореєю та Японією набирає обертів, вже ставши загрозою для стабільності у регіоні. Особливо на тлі самоусунення США від проблем своїх союзників.
На фінансування партій у 2020 передбачено понад 1 мільярд гривень. І це нормально
Яку частку державного фінансування мають отримати парламентські та позапарламентські партії на статутну діяльність у наступному році?
Реальний трикутник влади
Суд є частиною рівностороннього трикутника, який складається з судової, законодавчої і виконавчої влади – це так звана trias politica. А значить, суди повинні працювати у взаємодії з іншими гілками влади. (рос.)
Запобіжники земельної реформи: як вони працюють у ЄС
Метою запровадження ринку землі повинно стати залучення широких верств українців у фермерство задля збільшення кількості економічно самодостатніх громадян. Чи розуміє це уряд?
Хто такі удмурти та де та Удмуртія? Пам'яті Альберта Разіна
РФ послідовно дискримінує удмуртську мову, перешкоджаючи створенню повного циклу середньої освіти удмуртською, а з 2019 року удмуртську мову виключено з переліку обов'язкових предметів УР.
Як Рада дозволила звільняти держслужбовців за забаганкою міністрів без вагомих підстав
Відтепер будь-якого державного службовця керівник зможе звільнити дуже швидко і без будь-якого пояснення/аргументації.
Облікова ставка НБУ: чи саме це ключ до дешевих кредитів?
Національний банк України знизив облікову ставку до 16,5% річних з 6 вересня 2019 року. Чи варто чекати дешевших кредитів від банків?