Пам'ятка президенту Зеленському: що важливо для України і які можуть бути наслідки нормандської зустрічі

1760 переглядів
Понеділок, 09 грудня 2019, 15:30
Леся ВасиленкоЛеся Василенко
народний депутат України, партія "Голос"

Напередодні зустрічі у Нормандському форматі 9 грудня у Парижі у мене, як і у більшості українців, виникають два запитання:

  1. З яким порядком денним та вимогами їде на цю зустріч президент України Володимир Зеленський?

та

  1. Що буде після?

Виходячи виключно з інформації у відкритому доступі, можу сказати, що основний мінус плану Зеленського в тому, що він ґрунтується на обговоренні Мінських домовленостей. Себто це єдине, що зараз є.

За півроку свого президентства Зеленський так і не наважився відійти від помилок Порошенка та не організував команду, яка б виробила план України. На жаль. 

Адже Мінські домовленості не мають нічого спільного з відновленням територіальної цілісності й суверенітету України. Мінські домовленості – це і є та одна суцільна "червона лінія" для України.

Найнебезпечніший в цих "документах – пункт про особливий статус Донбасу. 

Жодних обговорень щодо особливого статусу окремих територій України не може бути. Це прямо суперечить Конституції України. 

Президент Зеленський має пам'ятати, що це закладання бомби уповільненої дії, яка врешті призведе до розвалу країни зсередини.

Про це та багато іншого фракція "Голос" неодноразово нагадувала з перших днів у парламенті. Сподіваюсь, що президент нас почув і не має ілюзій, що спонукання до виконання "Мінську" це одна з чисельних пасток, які Путін розставив для України в Парижі.

Читайте також:

5 нормандських зустрічей до Зеленського. Як кожна з них змінила хід війни на Донбасі

У Зеленського кажуть, що Мінські угоди потребують уточнення

"Вибори, Конституція та "представники Донбасу": на що погодиться Зеленський на саміті в Парижі"

Пам'ятаючи про "червоні лінії", варто нагадати і про вимоги України. Це вимоги справедливого миру:

  1. Росія – країна-агресор. Це мають визнати абсолютно усі наші партнери та міжнародна спільнота.
  2. Має бути відновлений міжнародний правопорядок: територіальна цілісність і державний суверенітет України.
  3. Санкції мають посилюватися і мають бути прив'язані до повного звільнення ВСІХ українських територій, а це значить повернення і Криму і Донбасу разом!
  4. Повинна бути підготовлена консолідована претензія до Російської Федерації за всі збитки, які вона завдала українській державі, українському суспільству, українським громадянам.
  5. Усі винні обов'язково мають бути покарані – за воєнні злочини, злочини проти людяності, злочин агресії, зрештою.

І план дій, і "червоні лінії" президенту Зеленському постійно передаються і повторюються через різні канали. До цієї комунікації залучені всі: і українське суспільство, і громадськість, і різні політичні сили, і ЗМІ. 

Читайте також:

Пристайко назвав червоні лінії України на "Нормандському саміті" в Парижі

Зеленському на Майдані нагадали про "червоні лінії" у Нормандії

Ми всі регулярно озвучували свої реальні очікування. Ми всі говорили про готовність прийняти варіант недосягнення домовленостей на зустрічі Нормандської четвірки і навіть про доцільність замороження рішення доти, поки не буде пропрацьоване бачення України щодо деокупації та реінтеграції Криму та Донбасу.

Зараз нас всім лишається тільки чекати і стежити за подією. 

Loading...

В цьому очікуванні українці мають бути готові до будь-якого з таких сценаріїв:

1. Несподівано утопічний. 

Перемовини завершуються посиленням санкцій проти Росії, з чіткою прив'язкою санкцій до повного відновлення територіальної цілісності України. З цією метою тристороння контактна група уповноважується розробити новий документ.

2. Реалістичний. 

Сторони зустрінуться вкотре обговорити мертві домовленості, які не виконуються, бо є невиконуваними. Президент Зеленський повернеться в Україну із зафіксованим статусом кво і озвучить народу славнозвісний план Б

Подальша оцінка цього варіанту залежатиме вже від сприйняття суспільством того самого альтернативного плану.

3. Негативний і неприпустимий. 

Підписання в Парижі будь-яких зобов'язань, які містять бодай натяк на особливий статус для будь-яких українських територій, зміни до Конституції та вибори без деокупації. 

Фактично порушення "червоних ліній", про які так часто говорили, лежить в основі цього сценарію. А ймовірність його розвитку залежить від здатності президента України протистояти Путіну і від підтримки, яку команда Зеленського змогла напрацювати в період підготовки до переговорів. 

Читайте також:

В Офісі Зеленського готувалися до "Нормандії", затвердили 5 сценаріїв

Секретар РНБО про 5 сценаріїв Зеленського до "Нормандії": капітуляції немає

Не варто забувати, що кожен з цих сценаріїв може бути обтяжений "джокером". Не тим, що в Телеграмі пише депутатам. А тим, який дбайливо заготував Путін на індивідуальну зустріч із Зеленським. Назва цього джокера – "газ".

Щодо газових знижок чи інших обіцянок народ, як і Верховна Рада, також дав зрозуміти свою одностайну позицію. 

Газ для Путіна – це інструмент підкорення України, а ніякий не природний ресурс. 

Сподіваюсь, що і в цьому питанні президент почув український народ і прийме нашу підтримку. 

Читайте також:

Зеленський і Путін таки зустрінуться після публічної частини Нормандії

Не довіряти Путіну і не лишатись віч-на-віч. Поради Порошенка Зеленському на саміт у Парижі

Разумков: Від успіху "Норманді" залежить майбутнє країни

Зараз час для порад закінчився. Ми маємо розуміти, що незалежно від того, що привезе Зеленський з Парижу, нам всім потрібно бути готовими і далі разом й у єдності відстоювати себе і свою країну. 

Леся Василенко, спеціально для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.powered by lun.ua
Антикризовий ґайд
Вісім кроків, які допоможуть Україні вийти з кризи, пов'язаної із епідемією коронавірусу, із найменшими втратами
Дев'ять уроків попередніх криз
Зараз у світі немає тихої гавані, де можна перечекати шторм. Усім доведеться долати негативні наслідки як в себе вдома чи в своєму місті, так і в глобальній економіці.
Як Коломойський допомагає Зеленському зважитися, або 16 тисяч правок від олігарха і Ко
Поки депутати голосуватимуть правку за правкою всі 16 тисяч запропонованих правок до антиколомойського законопроєкту, економіка буде летіти в прірву, і з'являться злі люди, які будуть діставати вже "ленту за лентою". (рос.)
Нові райони в Україні. Як і навіщо?
Люди часто не розуміють, що після завершення адміністративно-територіальної реформи в частині місцевого самоврядування будь-які послуги від влади можна буде отримати на рівні громади і їздити для цього в районний центр вже буде не треба.
Віктор Трепак – Ірині Венедіктовій: Ви вкотре лукавите
Що було не так із кримінальним провадженням стосовно народного депутата Святослава Вакарчука за заявою Андрія Портнова у середині березня цього року? Екс-заступник генпрокурора дає своє бачення проблеми.
Консультації лікарів онлайн: де отримати та чого очікувати
Що українці добре вміють, так це об’єднуватись під час кризи. Це показала Революція Гідності, це підтверджується під час пандемії коронавірусу.
Антимонопольний комітет проти підвищення цін: місія нездійснена
Чому ціни під час карантину ростуть і чи може держава вплинути на ситуацію?