Щоб не сісти у тюрму, банкіри створять свою комісію

2 перегляди
Четвер, 4 липня 2002, 12:34
Борис Фельдман звернувся до банкірів України з пропозицією створити при АКБ українських банків (АУБ) незалежну комісію у складі юристів провідних банків, для аналізу обгрунтованості карного переслідування з кожної такої нагоди відносно українських банкірів.

Таку пропозицію Фельдман висловив у своєму відкритому листі до банкірів, оприлюдненому у четвер. "З урахуванням того, що кримінальне переслідування банкірів набуває у країні системного характеру, а ДПАУ постійно намагається розширити сферу необмеженого контролю пропоную створити комісію", йдеться у листі Фельдмана.

"Справа "Слов'янського" наочно продемонструвала існування на Україні реальної загрози для будь-якого незалежного, самостійного бізнесу", відзначає у відкритому листі Борис Фельдман, колишній голова банку "Слов'янський", засуджений на 9 років позбавлення волі за несплату податків і розкрадання фінансів в особливо великих розмірах.

"На нашому прикладі влада показала, що притягнути до кримінальної і матеріальної відповідальності можна без будь-яких законних підстав, без дотримання процесуальних норм і при цьому надати свавіллю вигляд вироку", - йдеться у листі. - "Акція проти "слов'ян" - яскравий приклад залякування для всіх банкірів України".

Автор листа звертається до банкірів України з метою "попередити подальший розвиток цієї небезпечної тенденції, коли влада з тих чи інших міркувань обере собі чергову жертву і без зайвих труднощів знищить ще яку-небудь кредитно-фінансову установу".

"Панове, не поспішайте отримувати власний негативний і дуже хворобливий досвід, скористайтеся нашим", закликає Фельдман.

"Повірте, що коли не дай Бог за кимсь з вас закриються в'язничні двері, коли ваші активи без будь-яких підстав арештують, ваших клієнтів почнуть щодня допитувати й обшукувати, тоді все стане набагато складнішим і недоступнішим", говориться у листі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua