Українці думають, що після Кучми жити стане краще

Середа, 23 червня 2004, 15:32
Майже третина громадян від виборів президента очікують поліпшення економічної ситуації в країні.

Такими є результати всеукраїнського соціологічного опитування громадян щодо їх очікувань від президентських виборів, проведеного Центром ім.Разумкова.

30,1% громадян вважають, що вибори призведуть до поліпшення економічної ситуації в країні (25,8% не згодні з цією думкою і 44,0% вагалися з відповіддю). На думку 26,5%, вибори призведуть до більшої демократизації суспільства (23,8% з цим не згодні і 49,6% було важко відповісти).

Водночас, лише 16,5% згодні з тим, що вибори призведуть до зменшення корупції в країні (не згодні – 40,7%, 42,8% вагалися з відповіддю).

Також лише меншість громадян (19,7%) пов'язує з результатами виборів покращення економічного становища своєї родини (33,6% так не вважають і 46,7% було важко відповісти).

Лише 11,0% погодилися з думкою про те, що після виборів економічна ситуація покращиться, але рівень демократії знизиться (не погодилися 24,9%, було важко відповісти 64,1%).

Також лише 8,0% погодилися з думкою про те, що після виборів рівень демократії в країні зросте, але економічне зростання уповільниться (не погодилися 27,1%, 64,9% було важко відповісти).

На думку провідного експерта Центру Олександра Литвиненка, досить близькі показники кількості тих, хто висловив оптимізм щодо можливості поліпшення економічної ситуації в країні, і тих, хто вірить в демократизацію суспільства після виборів свідчить про те, що ці два процеси громадяни розглядають як двоєдине ціле.

Великий відсоток опитаних, які не змогли визначитися, можна зв'язати з такими факторами як розчарування у виборах і у владних інститутах, незалежно від того, хто їх очолює, а також з тим, що до цього часу жоден потенційний кандидат на пост президента не запропонував зрозумілих і надійних шляхів вирішення основних проблем, що стоять перед країною.

Під час загальнонаціонального дослідження, яке проходило з 22 по 30 квітня 2004 року, було опитано 2005 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки становить 2,2%.

"Українська правда"powered by lun.ua