Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Спостерігачі за виборами виявили масштабне залучення адмінресурсу

Понеділок, 1 листопада 2004, 13:43
Міжнародний республіканський інститут вважає проведення виборів президента України недостатньо демократичним.

Про це сказано в попередній заяві Міжнародного республіканського інституту, передають Українські Новини.

Делегація дійшла висновку, що виборчий процес в Україні і пошук демократії зробили крок назад, і зараз Україна значною мірою не досягає міжнародних стандартів у проведенні виборів.

У ході передвиборної кампанії спостерігачі зафіксували використання адміністративного ресурсу, залучення різних служб охорони, громадських формувань для охорони, а також армії і правоохоронних органів для підтримки кандидата від влади.

Разом з тим, МРІ не має інформації, яка б свідчила про втручання у виборчий процес Служби безпеки.

Також інститут зазначає, що загальнонаціональні, місцеві, державні і приватні засоби масової інформації не здатні забезпечити справедливого висвітлення опозиційних кандидатів і їх доступ до ЗМІ. Спостерігачі також зафіксували розпуск членів виборчих комісій перед самим днем виборів.

На їх думку, відзначається також співробітництво з іноземними органами державного управління для створення можливості президенту іншої держави відвідати Україну і висловити свої погляди щодо одного з кандидатів напередодні дня виборів у спробі вплинути на голосування.

"Військовий парад, що відбувся в Києві за 3 дні до виборів, може розглядатися як спроба залякати виборців", - сказано в заяві.

У день виборів спостерігачі констатували погану якість списків виборців, чого не було в такому масштабі раніше.

Вони також зафіксували у всіх регіонах втручання у виборчий процес осіб, які не мають на це повноважень, а також перевезення виборців автотранспортом між областями, виборчими дільницями з метою багаторазового голосування.

На підставі своїх спостережень, МРІ рекомендує державним органам управління до другого туру виборів 21 листопада замінити тих членів дільничних і територіальних виборчих комісій, яких було викрито у фальсифікації документів.

Також вони рекомендують почати повний перегляд списків виборців на кожній дільниці для виправлення неточностей, а також забезпечити двом кандидатам, які вийшли в другий тур, рівний доступ на державні і приватні ЗМІ.

Спостерігачі також рекомендують порушити кримінальні справи проти порушників виборчого законодавства і полегшити акредитацію додаткової кількості міжнародних спостерігачів у другому турі голосування.

МРІ констатує, що судова система повинна діяти незалежно і дотримуватися принципу верховенства права.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування