Росія доб’ється від Європи захисту Януковича

Вівторок, 3 травня 2005, 14:39
Парламентська Асамблея Ради Європи на осінній сесії може розглянути питання про стан опозиції в Україні.

Про це заявив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачев на брифінгу в Москві у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він сказав, що російська делегація в ПАРЄ зараз завершує збір підписів під ініційованим нею проектом резолюції ПАРЄ, що стосується стану опозиції в Україні, Грузії та Киргизії.

Косачев вважає, що цей документ може бути офіційно внесений у майбутньому місяці, щоб бути розглянутим на осінній сесії ПАРЄ.

"Не може трохи не насторожувати рішення української влади, спрямоване на утиск опозиції, яка програла на виборах, і прагнення як би помститися їй", - заявив він.

"Нас також насторожують спроби розгорнути в Україні процес деприватизації, що торкнеться чи ледве не десятків тисяч об'єктів", - сказав Косачев.

Крім того, він також відзначив, що поки не видно конкретних рішень про гарантії російському бізнесу в Україні.

"Поки йде тиск на російський бізнес. І я б поставив нашим двостороннім відносинам зараз четвірку з мінусом. Я чекаю проривних рішень по реалізації проекту Єдиного економічного простору", - сказав Косачев.

Він заявив, що російську сторону не може не турбувати й питання про намір України вже цієї осені вступити до СОТ.

Як сказав Косачев, відповідно до попередніх консультацій, ставка українських імпортних мит у СОТ буде дорівнювати 2%, у той час як цей показник у Росії, яка також веде переговори по вступу до СОТ, становить 7%. Цей, а також ряд інших питань повинні бути врегульовані в ході двосторонніх консультацій, сказав Косачев.

Разом з тим, заявив він, "не можна не відзначити очевидну політичну мудрість нового керівництва України у зв'язку з готовністю продовжити й розширювати співробітництво з Росією".powered by lun.ua